Újabb európai épületben állítják üzembe az intelligens lámpatesteket
A Holland Szabványügyi Intézet a világon elsők között telepíti a Feilo Sylvania Organic Response technológiával támogatott innovatív világításvezérlési rendszerét. A mesterséges intelligencia kutatások legújabb eredményein alapuló megoldás automatikusan képes alkalmazkodni a változó környezeti körülményekhez, ezért emberi beavatkozás nélkül mindig megfelelő mennyiségű fényt biztosít a megfelelő időben és a megfelelő helyen.
Az innovatív világítástechnikai megoldásairól ismert Feilo Sylvania és partnerei nyerték meg a Holland Szabványügyi Intézet beltéri világítási rendszerének energiatakarékos megoldással való helyettesítésére kiírt pályázatát. A projekt keretében a szervezet delfti székházában ezer darab Organic Response kompatibilis Rana LED lámpatestet telepítenek az év végéig.
Az Organic Response technológia alapja, hogy a különálló lámpatestek hálózata anélkül kommunikál egymással, hogy a rendszer működtetéséhez szükség lenne egy központi vezérlőegységre. Mindezt az teszi lehetővé, hogy az egyes lámpatestek egy mozgásérzékelővel, infravörös adóvevővel, fényérzékelővel, és állapotjelzővel felszerelt egységet is tartalmaznak. A hálózat dinamikusan alkalmazkodik környezeti fényviszonyokhoz, ezért az egyszerűen üzembehelyezhető, okos eszközökről szabályozható rendszer segítségével tökéletesen optimalizálhatóvá válik az épületek energiafelhasználása.
A lámpatestek ingyenesen letölthető (Apple App Store, Google Play) mobil applikáció segítségével távirányítással programozhatók és vezérelhetők, továbbá a termékcsomag tartalmazza a vállalat webes vezérlőfelületéhez való hozzáférést is. A szolgáltatás rendkívül hasznos eszközt ad az ingatlanüzemeltetők kezébe, ugyanis a rendszer szenzorai által érzékelt adatok elemzése segítségével pontosan azonosítható az épület különböző területeinek kihasználtsága. Ez lehetővé teszi a takarításra, fűtésre, vagy a biztonságra fordított költségek racionalizálását, ellenőrizhetjük az egyes világítótestek energiafelhasználását, és a rendszer azt is megmutatja, hogy hol és mikor van szükség karbantartásra.
A technológia további előnyei, hogy az üzembehelyezés során elegendő a lámpatestek installálása, az egymás közötti kommunikációhoz nincs szükség további kábelezésre, felszerelés után automatikusan konfigurálódik a rendszer, és többé az üzemeltető nem szembesülhet kompatibilitási problémákkal.
„A digitalizáció mára a professzionális világítástechnika területét is forradalmasította. A lámpatestekbe épített vezeték nélküli chipeknek és szenzoroknak köszönhetően a rendszerek már sokkal többre képesek mint egyszerűen a fény kibocsátása. Az Organic Response technológiával támogatott LED lámpatestek új utakat nyitnak az energiagazdálkodásban, globális szinten történő tömeges elterjedésük jelentős előrelépést jelenthetne a fenntarthatóság megvalósításának irányába” - mondta el Tokajiné Tajti Anita, a Feilo Sylvania Magyarország képviselője.
A többszörösen díjnyertes technológiát a világ már több mint száz épületében alkalmazzák Nagy-Brittaniában, Franciaországban, Finnországban, Belgiumban. Az Organic Response kompatibilis Feilo Sylvania lámpatestek a gyártó hazai kirendeltségén keresztül Magyarországon is elérhetők.
Kapcsolódó cikkek
- A Sony bemutatja új, vezeték nélküli világítási rendszerének prototípusát
- ABB vészvilágítási rendszer került a világ legfenntarthatóbb irodaházába
- A professzionális infokommunikációs megoldások használata felé kell fordulnia a hazai kis és közepes vállalkozásoknak
- Bemutattaták a hatvani Grassalkovich-kastély high-end világítási rendszerét
- Internet Hungary: megvan az ember helye is a jövő gépek uralta világában
- Megtérülő befektetés-e a LED világításra történő átállás?
- Innovációs díjjal ismerték el a Samsung Smart UX Centerét
- Innováció a feldolgozóipar minden szintjén
- A magyar cégvezetők radikális változásokat várnak a digitalizáció hatására
- Új megoldások és szolgáltatások a Cisco biztonsági portfóliójában
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.