Gyakrabban nyaralnak külföldön az egyedülállók
A férfiak elutaznak egyedül is, a nők inkább barátaikkal nyaralnak
A magyarok ötöde utazik évente külföldre nyaralni, mutatják a legfrissebb statisztikák. A Randivonal.hu és a Neckermann Magyarország közös, 1800 társkereső körében végzett kutatásából azonban kiderült, hogy az egyedülállók szívesebben utaznak külföldre, kétszer annyian, mint az országos átlag. Sőt, minden negyedik társkereső kizárólag külföldön nyaralt idén.
A friss kutatás eredményei szerint az egyedülálló nők gyakrabban nyaralnak családtagjaikkal vagy barátaikkal együtt, a férfiak inkább elutaznak egyedül, ha nincs párjuk, aki velük mehetne. Igaz, náluk jóval nagyobb azoknak az aránya, akik egyáltalán nem is voltak és nem is terveznek nyaralást idén. Az október elején készült kutatásban résztvevők kétharmada nyaralt idén belföldön vagy külföldön, 20 százalékuk viszont egyáltalán nem tervezett ebben az évben ilyen kikapcsolódást.
A facér férfiak jobban szeretnek nyaralásuk alatt ismerkedni, az egyedülálló nőknél jóval gyakrabban alakítanak ki hosszabb-rövidebb párkapcsolatot szabadságuk idején. Ők a nyitottabbak a külföldiek felé is, míg a nők inkább honfitársaik körében szeretnek ismerkedni. Ebben valószínűleg a nyelvismeret is szerepet játszik, mivel a férfiak saját bevallásuk szerint inkább beszélnek valamilyen idegen nyelvet. Kivétel a harmincas korosztály, ahol a nők a magabiztosabbak, ha külföldön kell megszólalniuk.
Az egyedülállók leginkább a pár napos, hosszú hétvégés wellness kikapcsolódást kedvelik, de népszerűek az egy hetes, de legfeljebb 10 napos nyári, tengerparti nyaralások is. Viszont két hétre már nem nagyon szeretünk elutazni sem külföldre, sem belföldre és síelni pedig szinte egyik egyedülálló sem szeret járni még társasággal sem.
"A síelés kifejezetten közösségi program, valóban elég ritka, hogy valaki egyedül elutazna síelni. Bár már léteznek olyan csoportos síutak, úgynevezett síbulik, amik az egyedülállók számára is vonzók lehetnek. Ezekre rendszeresen jelentkeznek pár vagy akár saját baráti társaság nélkül is” – tette hozzá Kálmán Péter, a Neckermann Magyarország marketing vezetője.
Nyaralását a megkérdezettek többsége az interneten intézi, de főként a férfiakra és a negyvenes éveikben járókra jellemző, hogy online foglalják le a szállást és szervezik meg az utazást. Az utazási irodák a Neckermann és a Randivonal közös felmérése alapján inkább a nők, valamint az idősebbek közt népszerűek. Ők elsősorban a szakértelem és a megbízhatóság mellett azért választják az utazási irodákat, mert nem akarnak bajlódni azzal, hogy több helyről, többféleképpen kell összeszedniük az információkat és intézni az utazással kapcsolatos összes szervezést.
„Azt is figyelembe kell venni, hogy az utazási irodák által nyújtott szolgáltatások nem érnek véget azzal, hogy valaki lefoglal egy szállást. Az utazás előtt, alatt és utána is az utasok rendelkezésére kell állni. A nők és a 45-50 év felettiek számára ez különösképpen nagy fontossággal bír, így nem meglepően ők azok, akik gyakrabban felkeresnek személyesen is bennünket” – mondta el Kálmán Péter.
A felmérés szerint a negyvenesek és az ötvenesek költenek a legtöbbet egy-egy utazásra, náluk a legnagyobb az aránya azoknak (10-11%), akik fejenként 300-400, sőt akár 500 ezer Ft-nál többet sem sajnálnak elkölteni nyaralásukra. A legtöbben 50-100 ezer Ft közötti összeget szánnak rá legfeljebb fejenként.
Kapcsolódó cikkek
- Kik használnak mobilinternetet hazánkban?
- Online okoskodó CSOK-osok változtatják meg az építőipart?!
- Évnyitó az interneten: Iskolakezdés az e-kereskedelemben
- Egyre több kivándorolt magyar keres társat online
- A munkavállalók harmada sehova sem utazott nyáron
- A statisztikák szerint a magyarok valódi e-utazókká válnak
- Milánóban kapott rangos nemzetközi elismerést a Szallas.hu
- Digitalizáció a szállodaiparban
- A férfiak álmodoznak, a nők reálisabban látják esélyeinket
- Nem figyelnek eléggé honlapjukra a kisvállalkozások
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!