A Check Point és az Europol együttműködése a zsarolókkal szemben
Új, ingyenesen elérhető oktatási anyagok, melyek segítik a vállalatokat és a magányszemélyeket az új támadások kivédésében, valamint a fertőzött gépek adatainak visszaszerzésében
A Check Point és az Europol közös tanulmányt adtak ki „A zsarolóvírusok: amit tudnod kell róluk” („Ransomware: What You Need to Know”) címmel, mely nyomon követi a zsarolóvírusok gyors fejlődését az olyan korai típusoktól kezdve mint a 2013-ban megjelent Cryptolocker, egészen a jelenlegi, jól ismert fenyegetésekig mint a Locky, a CryptXXX, a TorrentLocker, a Jigsaw és a Cerber családok. A tanulmány leírja minden egyes zsarolóprogram-család jellemző támadási módszereit, és megadja, melyekhez léteznek a szervezetek és a magányszemélyek által használható, támadás esetén a titkosítást feloldó eszközök.
Mindezeken túl, a Check Point és az Europol tanulmánya részletes, gyakorlati tanácsokat ad azzal kapcsolatban, hogyan védhető ki a zsarolóvírusok fertőzése a gépeiken, valamint megoldásokat kínál a zsarolóvírus-támadásokkal szembeni ellenlépések és az esetleges sérüléseket követően, a helyrehozatal kapcsán.
Oded Gonda, a Check Point Technology & Innovation elnök-helyettese a következőket mondta: „Az új tanulmány egyértelmű, tömör útmutatást kínál a vállalatok és a magányszemélyek számára a gyorsan növekvő zsarolóprogramokkal és azok támadásainak kivédésével kapcsolatban. A biztonságtechnikai vállalatok és a nemzetközi bűnüldöző hatóságok szoros együttműködése kritikus fontosságú lesz a zsarolóprogramokkal szembeni harcban és a széleskörű támadási kampányok hatásának csökkentésében. Ezért társultunk az Europollal a növekvő fenyegetéssel kapcsolatos tudatosság kommunikációjában.”
A Check Point tagja az Europol Cybercrime Center Internet Security Advisory Boardjának, valamint társult tagja a nemzetközi No More Ransom projektnek, mely a bűnüldöző hatóságok és a magánszektor együttműködése nyomán jött lére a zsarolóprogramok elleni közös harc érdekében. Tagjai között megtalálhatóak Európa 22 országának bűnüldöző hatóságai, valamint az Európai Bizottság és cyber biztonságra specializálódott vállalatok.
A www.nomoreransom.org portálon a felhasználók részletes adatokat találnak azzal kapcsolatban, hogyan védhetik meg magukat a zsarolóprogramokkal szemben, valamint az ingyenesen elérhető eszközök széles körét, melyek segítségével fel tudják oldani és visszatitkosítani a zsarolóprogramok által megtámadott eszközeiket.
A teljes Check Point Europol tanulmány elérhető (angol nyelven): https://www.europol.europa.eu/sites/default/files/documents/ransomware-what_you_need_to_know.pdf
Kapcsolódó cikkek
- Osiris zsarolóvírus: a Locky család újabb tagja
- Ajtókat zárt be a zsarolóvírus
- A Locky karácsonyi szabadságon volt
- Minden második szervezet áldozatul esett valamilyen zsaroló vírusnak 2016-ban
- Zsarolóprogramok: trend előrejelzés 2017-re az Acronistól
- Félmilliárd forint zsarolóvírusra
- Az eddigi legveszélyesebb zsarolóvírus elleni dekódoló eszközt tett nyilvánossá a Kaspersky
- Az adatbiztonság várható trendjei 2017-ben
- 1 milliónál is több Google-fiók biztonságát veszélyezteti a Gooligan, az új, Android készülékeket támadó rosszindulatú program
- Az év kibertörténete: 40 másodpercenként éri támadás a vállalkozásokat