Mi az Internet of Things, és miért lesz nekem jobb tőle?

forrás: Prím Online, 2017. február 22. 09:23

A Netlife tesz egy próbát, és közérthető egy Flat Art stílusú animációs kisfilm formában elmagyarázza, milyen felhasználási lehetőségei vannak az Internet of Thingsnek a mindennapjainkban, illetve az üzleti szférában. A téma komoly, a megvalósítás pedig kellemes, hisz a készítők az aranyos grafika mellett egy-egy humoros mondat elejtésétől sem ijedtek meg.

A videó angol nyelvű, de bekapcsolható rajta a magyar felirat, hogy ezáltal is még több embert érhessen el az üzenet. Az "oktatás" során három fő témakört érintenek. Az első az otthon témája, ami voltaképp a Smart Home nyújtotta lehetőségeket hivatott vázolni.

 

Ezekkel az újításokkal már találkozhattunk korábban is. A lényege annyi, hogy a jövőben az otthonunkban a legutolsó csavar is gépesíthető lesz, és ezáltal egy telefonról bármit állíthatunk. Tegyük fel, hogy a karácsonyi szünetben elutaztunk szüleinkhez, és a spórolás és környezettudatosság oltárán lecsavartuk otthon a fűtést. Senki sem szeretne hideg lakásba hazaérni, így hazaérkezés előtt a telefonunkon egy gombnyomással beállíthatjuk a hőfokot, hogy mire megérkezünk kellemes meleg fogadjon bennünket. De megtehetjük ugyanezt a redőnyökkel, lámpákkal, sütővel, bármivel. Ha elfelejtettük lekapcsolni a lámpát, (vagy elfelejtettük, hogy elfelejtettük-e :) ) akkor már nem kell visszafordulnunk a buszmegállóból.

 

 

Vannak azonban merőben új gondolatok is, amivel eddig nem találkozhattunk. A videó felveti, hogy egy tejüzemi vállalatnak milyen előnyei lehetnek egy ilyen rendszer üzemeltetésében, de ez csak egyetlen terület és annak is csak a jéghegy csúcsa. A felhasználási lehetőségeket csak a fantázia és a vállalatok igényei határozhatják meg.

 

A kisfilm utolsó példája az egészségügy sci-fi filmekbe illő forradalmasítását vázolja. Röviden: az orvos elvégzi rajtunk a szükséges felméréseket, de a diagnosztikát már az IoT-ra és a Big Datára bízza. A rendszer az eredményeket átfuttatja a meglévő adatbázison, és a mesterséges intelligencia sormintákat keres. Ha egyezéseket talál, azt közli az orvossal, és így kezdeti stádiumban diagnosztizálható (korábbi minták alapján) egy-egy betegség, amit nem is kell kiemelnünk, hogy mennyire fontos a gyógyíthatóság szempontjából.

 

Már nagyon várjuk, hogy mikor jön el ez a világ, de egy biztos: A Netlife ezen dolgozik, és reméljük minél előbb a mindennapjaink részévé válnak a fejlesztéseik!

 

 

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n

Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó. 

2024. november 2. 13:31

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59