A rotorok és robotok újra támadnak!
Március utolsó napján rajtol a második Drón & Robotika Show Sopronban
Érdekes év volt a 2016-os a hazai drónközösség számára, hiszen két versenysorozat és egy nagyszabású rendezvény nőtte ki magát hirtelen a “semmiből”, a technika iránt fogékony érdeklődők legnagyobb örömére.
A 2016-os Drón & Robotika Show sikere megmutatta, hogy helye van a hazai piacon a “közeljövő kiállításának” ahol a kisgyerekes családoktól a tiniken át, a nyugdíjasokig mindenki érdekes és értékes élményekhez juthat.
2017-ben pedig immár országosan több helyszínen jelentkezik a Drón & Robotika Show, elsőként a soproni Liszt Ferenc Konferencia és Kulturális Központban, ahol közel 6000 négyzetméteren, igazán impozáns környezetben találkozhatnak a látogatók a legfrissebb technológiai vívmányokkal és fejlesztésekkel. Az edukációs célokat szolgáló humaniod robotoktól, az apró, de egyáltalán nem játékszerként kezelendő versenydrónokon át a majdani android miniszterelnökig igazán széles és színes skálán mozog a kiállítás programja. A szervezők ezúttal is nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy ne csak nézelődni lehessen, hanem az érdeklődők a lehető legtöbb eszközt és fejlesztést ki is tudják próbálni. Így lehet holdjárót és drónt vezetni, robotot építeni, intelligens homokkal ismerkedni és átélni a virtuális valóság adta élményeket.
A kiállítók között olyan világmárkák képviseltetik magukat, mint a Segway, a UBTECH, vagy épp a LEGO, míg a hazai szcénából a legnívósabb iskolák és egyetemek mellett a világversenyt nyert Rescube Robotics, vagy a hamarosan holdra szálló Puli Space Technologies is tiszteletét teszi a kiállításon.
Mivel a rendezvényen a szórakoztatás mellett az ismeretterjesztés is elsődleges szempont, így idén is elgondolkodtató, elképesztő és érdekes előadásokat hallhatnak az eseményre látogatók, pénteken és szombaton egyaránt. A neves szakemberekből, egyetemi docensekből álló előadógárda olyan témákkal készül, mint a jövő robot járművei, a drónok szerepe a jövő építészetében, vagy hogy hogyan készülhet zene bármiből.
2017 tavaszán ismét felpörögnek az apró rotorok, felélednek a robotok és rotor-, illetve szervómotor zajban fürdik majd Sopron egyik legszebb épülete!
Kapcsolódó cikkek
- A jövő mérnökei: ilyen lesz a munka az ipari robotokkal
- A farmról a hűtőig, együttműködő robotok segítségével
- Az LG futurisztikus robotokkal egészíti ki „Internet of Things” ökoszisztémáját
- A világ legkönnyebb okosszemüvegét alkotta meg az Epson
- Az edukáció revolúciója
- Több ezren tekintették meg Budapest legnagyobb robotversenyét!
- Szállítsuk idén drónnal a szaloncukrot!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
- High-tech jövő a jelenben
- Az eurosport közvetíti novembertől a dr1 drónversenyt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.