JövőTér: Egyetemistáknak mutatja be legjobb innovációit a T-Systems Magyarország
JövőTér néven több állomásból álló rendezvénysorozatot indított egyetemisták számára a T-Systems Magyarország, a helyszínek budapesti és vidéki, elsősorban műszaki, informatikai orientáltságú egyetemek.
Az installációkra és előadásokra épülő rendezvénysorozatban a T-Systems szakemberei azokat a jövőt formáló projekteket mutatják be, amelyekben részt vehetnek a céghez jelentkező gyakornokok.
Március 23-án, a JövőTér legutóbbi állomásán, a Budapesti Műszaki Egyetemen a diákok megismerkedhetnek azzal, milyen lesz a nem is olyan távoli jövő, és milyen fejlesztésekkel készül erre a T-Systems, mint a digitális átalakulás egyik meghatározó hazai szereplője. A helyszínen előadások mellett interaktív bemutatótéren már meglévő megoldásokat is láthattak meg az érdeklődők. A smart city leapmotion például egy olyan 3D technológián alapuló alkalmazás, amely egyedi vezérléssel mutatja be, hogy egy városrész milyen okos szolgáltatásokkal válhat élhetőbbé, legyen szó intelligens energiamenedzsmentről, közvilágításról vagy éppen e-parkolásról. Egy szoftver megoldáson keresztül a résztvevők találkozhatnak Vandával, a virtuális asszisztenssel, aki kérésre sört is csapol. A kiállítótérben gyártáshoz kapcsolódó ipari megoldások is megtekinthetők, Aximmetry 3D-s alkalmazásában interaktív módon próbálhatók ki az ipar vertikumban megjelenő innovatív, megoldások.
A diákok megtudhatták azt is, gyakornokként vagy pályakezdőkként milyen nyitott pozíciókra pályázhatnak a hazai piacvezető infokommunikációs cégnél. A rendezvényhez készült applikáción pedig játék is várja a résztvevőket, a nyertesek páros belépőjegyet nyerhetnek Európa legnagyobb jövőfesztiváljára, a budapesti Brain Barra.
A T-Systems JövőTér következő állomása március 28-án a Pécsi Tudományegyetem, április 4-én az Óbudai Egyetem. Áprilisban ezenkívül még két helyszínre a Budapesti Gazdasági Egyetemre, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem látogatnak el a vállalat szakértői.
Kapcsolódó cikkek
- További összeolvadások és cégfelvásárlások várhatók a globális tech piacon
- Jelentősen nőtt a pályázatok száma, kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
- Kiderül a titok: ezzel a trükkel tarolt az UBER, az Apple és a Facebook
- Távozik a Magyar Telekomtól Bánhegyi Zsófia
- 2016-ben kiemelkedő számú innovációs teljesítmények születtek
- Dögös tech trendekkel jön az idei SMART 2017 konferencia
- A Magyar Telekom lesz az állami intézmények mobilszolgáltatója
- Megvannak a legígéretesebb magyar Fintech megoldások
- A világ legjobb száz fejlesztője között a Xerox
- Közeleg a 25. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.