JövőTér: Egyetemistáknak mutatja be legjobb innovációit a T-Systems Magyarország
JövőTér néven több állomásból álló rendezvénysorozatot indított egyetemisták számára a T-Systems Magyarország, a helyszínek budapesti és vidéki, elsősorban műszaki, informatikai orientáltságú egyetemek.
Az installációkra és előadásokra épülő rendezvénysorozatban a T-Systems szakemberei azokat a jövőt formáló projekteket mutatják be, amelyekben részt vehetnek a céghez jelentkező gyakornokok.
Március 23-án, a JövőTér legutóbbi állomásán, a Budapesti Műszaki Egyetemen a diákok megismerkedhetnek azzal, milyen lesz a nem is olyan távoli jövő, és milyen fejlesztésekkel készül erre a T-Systems, mint a digitális átalakulás egyik meghatározó hazai szereplője. A helyszínen előadások mellett interaktív bemutatótéren már meglévő megoldásokat is láthattak meg az érdeklődők. A smart city leapmotion például egy olyan 3D technológián alapuló alkalmazás, amely egyedi vezérléssel mutatja be, hogy egy városrész milyen okos szolgáltatásokkal válhat élhetőbbé, legyen szó intelligens energiamenedzsmentről, közvilágításról vagy éppen e-parkolásról. Egy szoftver megoldáson keresztül a résztvevők találkozhatnak Vandával, a virtuális asszisztenssel, aki kérésre sört is csapol. A kiállítótérben gyártáshoz kapcsolódó ipari megoldások is megtekinthetők, Aximmetry 3D-s alkalmazásában interaktív módon próbálhatók ki az ipar vertikumban megjelenő innovatív, megoldások.
A diákok megtudhatták azt is, gyakornokként vagy pályakezdőkként milyen nyitott pozíciókra pályázhatnak a hazai piacvezető infokommunikációs cégnél. A rendezvényhez készült applikáción pedig játék is várja a résztvevőket, a nyertesek páros belépőjegyet nyerhetnek Európa legnagyobb jövőfesztiváljára, a budapesti Brain Barra.
A T-Systems JövőTér következő állomása március 28-án a Pécsi Tudományegyetem, április 4-én az Óbudai Egyetem. Áprilisban ezenkívül még két helyszínre a Budapesti Gazdasági Egyetemre, valamint a Pázmány Péter Katolikus Egyetem látogatnak el a vállalat szakértői.
Kapcsolódó cikkek
- További összeolvadások és cégfelvásárlások várhatók a globális tech piacon
- Jelentősen nőtt a pályázatok száma, kiemelkedő innovációs teljesítmények születtek
- Kiderül a titok: ezzel a trükkel tarolt az UBER, az Apple és a Facebook
- Távozik a Magyar Telekomtól Bánhegyi Zsófia
- 2016-ben kiemelkedő számú innovációs teljesítmények születtek
- Dögös tech trendekkel jön az idei SMART 2017 konferencia
- A Magyar Telekom lesz az állami intézmények mobilszolgáltatója
- Megvannak a legígéretesebb magyar Fintech megoldások
- A világ legjobb száz fejlesztője között a Xerox
- Közeleg a 25. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.