Csúcstechnológiával mutatkozik be a Universal Robots
Óriási növekedést produkált a kollaboratív robotok úttörője, a Universal Robots a tavalyi évben, folytatja gyors, világméretű terjeszkedését. Májusban az érdeklődők a Hungexpo központban saját szemükkel is meggyőződhetnek a piacvezető vállalat felhasználóbarát, kollaboratív robotkarainak képességeiről.
Május 9-12 között rendezik az idei Mach-Tech és Ipar Napjai kiállítást, ahol a világmárkákon át helyi kis-és középvállalkozásokig a legkülönfélébb ipari területekről érkeznek résztvevők. A kollaboratív robotok úttörője, a dán Universal Robots a saját fejlesztésű együttműködő robotok technológiájába enged majd betekintést, hiteles képet adva a robotok világpiacának új fejlődési szakaszáról is. A vállalat UR3, UR5 illetve UR10 típusú robotjainak egyik nagy előnye, hogy vállalati mérettől függetlenül univerzálisan alkalmazhatóak, egészen kismérettől a nagyig. A Universal Robots olyan meghatározó iparágak szereplőinek értékesítette már termékeit, mint az autóipar, az egészségipar vagy az élelmiszeripar, de a lehetőségek tárháza ez esetben is szinte végtelen, a robotok gyakorlatilag bármilyen automatizálható feladatra beprogramozhatóak. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy a vállalatok egyre szélesebb körben automatizálják munkafeladataikat, fejlesztve ezzel a hatékonyságot és a termelékenységet, hosszútávon pedig növelik a vállalat piaci pozícióját és versenyképességét.
A kobotok feltalálása előtti időszakhoz képest napjainkban az együttműködő robotok egyszerű, rugalmas és biztonságos működésükkel garantálják a vállalatok számára a hatékony munkafolyamatokat, lehetőséget adva ezzel számukra arra, hogy erőforrásaikat más, értékteremtő feladatok köré összpontosítsák. A fejlődés, fejlesztés azonban nem áll meg, hiszen az iparágban folyamatos az innováció.
„Az együttműködő robotok alkalmazása terén robbanásszerű növekedésre számítunk az elkövetkezendő időszakban, egyre több kis- és középvállalkozás veszi át az új kobottechnológiát. A célunk, hogy e tendenciákat kihasználva tovább növeljük piaci részesedésünket” – mondta Slavoj Musilek, a Universal Robots közép-kelet-európai igazgatója.
A világszínvonalú robotok évek óta elérhetőek Magyarországon is, a kiállításon a résztvevők az egyik hazai disztribútorral, a B&O Engineering Kft.-vel találkozhatnak és kaphatnak információt az együttműködő robotokra vonatkozóan.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB 3D-s innovatív minőségellenőrzési technológiai cég felvásárlásával bővíti digitális termékkínálatát
- Óriásit nőtt tavaly a Universal Robots
- A rotorok és robotok újra támadnak!
- A jövő mérnökei: ilyen lesz a munka az ipari robotokkal
- A farmról a hűtőig, együttműködő robotok segítségével
- Az LG futurisztikus robotokkal egészíti ki „Internet of Things” ökoszisztémáját
- Az edukáció revolúciója
- Több ezren tekintették meg Budapest legnagyobb robotversenyét!
- Az ABB meghirdette az IdeaHub innovációs pályázatot
- High-tech jövő a jelenben
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.