Több száz jelentkezőből kerülnek ki a legjobbak az új képzési modellben
Néhány hónapja Yellowroad néven indította el új típusú juniorfejlesztő képzési programját hazánk egyik vezető, komplex megoldásokat nyújtó oktatási és tréning intézménye, a Training360. Több száz jelentkezőből kerültek ki azok a hallgatók, akik a négy hónapos intenzív képzést követően gyakorlati tudással felvértezve Java, web és C# juniorfejlesztőként hosszútávon jól jövedelmező munkalehetőséget kapnak.
Az informatikushiányban szenvedő cégek között óriási az érdeklődés a képzés iránt, hiszen e program révén megspórolhatják a toborzás költségeit, valamint az azzal kapcsolatos bonyodalmakat és amellett, hogy egy vagy két éves biztos munkaerőre tesznek szert, még bizonyos mértékig szakmai igényeiket is beépíttethetik az oktatásba.
Az első képzési kör után a júniusban induló második ütemben újra több diák kap majd lehetőséget arra, hogy részese legyen ennek az intenzív képzésnek. Négy hónap leforgása alatt valódi „időugrásban” van részük a leginkább rátermett, kiválasztott hallgatóknak, akiknek a garantált új munkahely révén már nem a munkaerőpiacon kell megmérettetni magukat. A gyakorlatorientált képzés keretében projektfeladatok mellett önállóan és kis csoportokban, mentorok segítségével sajátítják el a tanfolyam tematikájában szereplő technológiákat, módszertanokat. Kommunikációs és prezentációtechnikai tréningek mellett ez idő alatt junior szintű Java, web, illetve C# szoftverfejlesztői tudást szereznek, majd záróvizsgát tesznek, továbbá nemzetközi iparági minősítésű oklevelet kaphatnak, és gyakorlatilag azonnal készen állnak a munkavállalásra.
„Mindig az első lépést a legnehezebb megtenni; meghozni az elhatározást egy új hivatás elsajátítására. Ezt követően a szorgalom és sok befektetett munka minden esetben meghozza a gyümölcsét” – mondta el Nyisztor József, a Training360 alapító tulajdonosa. „Tapasztalatunk szerint a többlépcsős felvételi folyamatunk során a lehető legígéretesebb résztvevők kerülnek a Yellowroad programba. A jelentkezőknek sikeresen kell teljesíteniük már az önéletrajz és a motivációs levél megírásakor is, de ezután vár még rájuk egy logikai és angol szövegértési teszt, valamint egy interjú is. Végül egy úgynevezett assessment centerben kell bizonyítaniuk azt, hogy megvan bennük a kellő motiváció és elszántság az új ismeretek elsajátításához.”
A Yellowroad weboldalán most jelentkezők számára pár hét alatt kiderül, hogy tényleg a legrátermettebbek között tudhatják-e magukat. A júniusi képzésre 2017. április 15-ig fogadják a jelentkezéseket.
Kapcsolódó cikkek
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Ha van bizonyíték és perspektíva, akár diplomások is vállalják a pályamódosítást
- Innovatív képzési modell segíthet enyhíteni a hazai informatikushiányt
- Több mint 12 ezer gyerekhez jutott el 2016-ban a Legyél Te is Informatikus! program
- Átadták az idei díjakat az informatikai oktatásban élen járó egyetemi oktatóknak és középiskolai tanárcsapatoknak
- Az ELTE és az informatikai ipar összefogása a jövő tehetségeiért
- A középfokú, technikusi képzés segítheti az informatikushiány megoldását
- Ingyen tanítják kódolni a lányokat – immár Szegeden is
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.