„A jövő utcája" ingyenes kiállítás a budapesti Madách téren
Az IBM Budapest Lab és a Prezi az idei Craft szoftverfejlesztői konferencia égisze alatt április 22. és 23. között ingyenes kiállítást szervez Budapest belvárosában a technológiai újdonságok iránt érdeklődő nagyközönség számára.
Hogyan változtatják meg életünket a következő évek fejlesztései? Melyek lesznek a közeljövő áttörő innovációi? A CRAFT “Street of the Future - A jövő utcája” eseményen többek között robotokkal, önvezető és önparkoló autóval, okos szemüvegekkel, és távvezérlésű okosotthonok modelljeivel találkozhatnak majd az érdeklődök.
“A jövő utcája” interaktív rendezvény célja, hogy a régió legnagyobb szoftverfejlesztői konferenciájának témáit közelebb hozza a laikus, de a technológiai újítások iránt érdeklődő hazai közönség számára. Az eseményre látogatók megismerkedhetnek azokkal a termékekkel és megoldásokkal, amelyeken ma a legnagyobb technológiai cégek szakemberei dolgoznak, és amelyek a jövőben mindennapjaink meghatározó részévé válhatnak majd. Okosabb otthonok és városok, modern, hatékony ugyanakkor mindenki számára elérhető egészségügyi ellátás - mindezt olyan kiállítók mutatják be mint a Bosch, az EPAM, a Nokia, az Accenture, a Telenor, a Prezi vagy a Thyssenkrupp. A teljes lista az esemény oldalán megtekinthető.
“Izgatottan várjuk, hogyan fogadja majd a nagyközönség azokat az újdonságokat, amiket a CRAFT égisze alatt mutatunk be Budapesten, az IBM Budapest Lab-el közösen. A legérdekesebb és leginnovatívabb vállalatokat igyekeztünk elérni, akik már létező és tervezés alatt álló fejlesztéseket is bemutatnak majd a rendezvényen. Fontosnak tartjuk, hogy minél több innovatív, pozitív megoldást mutathassunk be mindazoknak, akiket érdekel, hogy mire számíthatunk a közeljövőben a technológia vagy akár a hétköznapok területén - az ingyenes A jövő utcája ennek hivatott helyet adni” - mondta Faix Csaba, a Prezi nemzetközi kommunikációért felelős vezetője.
Az esemény kapcsán a szervezők a gyermekekre is kiemelt fordítanak, hiszen egyrészt a kiállítás ideje alatt a gyerekek programozási workshop-on is részt vehetnek, másrészt a szervező vállalatok arra is kíváncsiak, hogy a következő generáció hogyan látja a jövőt a tudomány és technológia szemszögéből. Ezért rajzpályázatot hirdetnek 6 és 18 év közötti fiataloknak, akik értékes nyereményekre pályázhatnak olyan kézzel, vagy számítógépes grafikai program segítségével megrajzolt művekkel, melyek megmutatják, ők milyennek képzelik el a jövőt. A legjobbakat a közönség megtekintheti majd a kiállításon. A pályázatokat mától egészen április 20-a délután 16:00 óráig várják a hello@jovoutcaja.hu címre. A rajzpályázatról további információt az esemény Facebook oldalán találnak az érdeklődők.
A szervező vállalatok saját erőforrásukat felhasználva, nonprofit formában szervezik a kiállítást, amely az idei CRAFT Software konferencia (április 25-28) kísérőeseménye. A CRAFT konferencia a közép-európai régió legnagyobb szoftverfejlesztői konferenciája, ahova idén is mintegy 40 országból több mint 2000 résztvevőt várnak a szervezők. Az idén négyéves eseményen többek között olyan szaktekintélyek adnak elő, mint Joseph Pelrine, aki az elmúlt 20 évben a világ legnagyobb vállalati segítette és segíti szoftverfolyamataik hatékonyabbá tételében, Dan North, aki a viselkedés-vezérelt fejlesztés értelmi szerzője és akinek munkáit a legnagyobb szakmai lapok dicsőítik, valamint Randy Shoup, aki több mint 25 éves iparági tapasztalattal rendelkezik és startupoktól kezdve olyan óriásvállalatok működését támogatta pályafutása során mint az eBay és a Google.
Kapcsolódó cikkek
- Beszélgetés szakértőkkel a biztonságos internetről
- Látvány, izgalom, siker: világpremier a Millenárison
- Új életmentő eszközöket is kapott a SZTE Gyermekklinika Gyermekintenzív Osztálya
- „A Bajnok” - világpremier a Millenárison
- Ingyen tanítják kódolni a lányokat – immár Szegeden is
- Vinkó Bence az év menedzsere az infokommunikációs szektorban
- Az EPAM vigyáz munkavállalói gyermekére a nyáron
- Stratégiai megállapodást kötött Magyarország Kormánya és az EPAM
- Bolygóközi expedíció, programozott fantáziavilág várja a gyerekeket a nyári táborokban
- Már közel 300-an neveztek az EPAM szegedi jótékonysági maratonjára
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Flipperakadémiát indít jövőre a világhírű budapesti kiállítás
A részben egy 80-as évekbeli játékteremben játszódó Stranger Things című tévésorozat óriási sikere, a budapesti Flippermúzeum világhíre, vagy éppen a retró játékgépek árai egyaránt jól tükrözik az egykor népszerű automaták iránt újjáéledő általános nosztalgiát, rajongást. A flipperek világa azonban mára nemcsak a kiállításokról, vagy magángyűjteményekről szól: hosszú évek óta például komoly, országos és nemzetközi pontozásos versenysorozatokat is rendeznek ezeken a villogó, zenélő, csilingelő masinákon.
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!