Hazai győzelem a nemzetközi Blastoff startup versenyen!
A mesterséges intelligenciára épülő Chempass minden eddiginél nagyobb sikert aratott a régió legrangosabb startup versenyén, hiszen nem csupán a fődíjat, hanem egy különdíjat is megnyert. A további három különdíj közül kettőt a sakkot forradalmasító magyar Kontra Chess, egyet pedig a szív- és érrendszeri betegségekben szenvedők életét megkönnyítő horvát vHeart kapott.
Teltház előtt zajlott a Blastoff fergeteges hangulatú döntője a Brain Bar Budapest harmadik napján, ahol a tíz döntős csapat egyenként három percben prezentálhatta ötletét. A neves befektetőkből és szakemberekből álló zsűritagok a Chempass csapatának ítélték oda a fődíjat, amely így a Power Angels 150 000 eurós befektetési ajánlatával és az OXO Labs féléves akcelerátor programjával lett gazdagabb. A csapat az egyik különdíjat is megnyerte, amelynek keretében egyéves ingyenes hozzáférést kap a Microsoft Azure felhőszolgáltatásához. A Chempass egyedülálló módon teszi lehetővé a kémiai folyamatok modellezését és új vegyületek tervezését, a szoftver a tervek szerint idén nyártól lesz elérhető. A magyar startup győzelme azért is kiemelkedő, mert idén több mint száz csapat jelentkezett a versenyre. A nevezések nem csupán a kelet-közép-európai régió országaiból, hanem Indiából és az Egyesült Királyságból is érkeztek.
A Kontra Chess egyedülálló in-play fogadási rendszert használva élénkebb és dinamikusabb élményt nyújt a sakkozók számára. A sakk megújítása két különdíjat is hozott a csapat számára; a Google jóvoltából részt vehet egy egyhetes Launchpad Start programon, valamint fél évig igénybe veheti az ENGINY integrált kommunikációs szolgáltatásait.
A vHeart az Impact Works különdíját nyerte meg, amely féléves kommunikáció coaching szolgáltatást biztosít. A telegyógyászati platform okostelefonhoz vagy tablethez kapcsolódva folyamatos kommunikációs csatornát hoz létre a betegek és kardiológusaik között, és szükség esetén azonnali diagnózist, valamint további teendőkre vonatkozó ajánlást is nyújt.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét bemutatkoznak európa legjobb női startup csapatai
- A befektetés a fő motiváció a Blastoff mezőnyében
- Lehullott a lepel a Studio 1 sikeres magánbefektetőiről
- Blastoff startup verseny: itt vannak a shortlistesek!
- Startupoknak indít mentorprogramot a Nestlé
- Öt tipp a PayPal-től startupoknak
- Ausztriában terjeszkedik a magyar startup
- Április végéig jelentkezhetnek egészségügyi innovátorok az 50 ezer eurós díjazású start-up versenyre
- A Jövő Utcáján debütál a magyar fejlesztésű okosbicikli
- Szafarizz a Codecoolban!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.