Hazai győzelem a nemzetközi Blastoff startup versenyen!
A mesterséges intelligenciára épülő Chempass minden eddiginél nagyobb sikert aratott a régió legrangosabb startup versenyén, hiszen nem csupán a fődíjat, hanem egy különdíjat is megnyert. A további három különdíj közül kettőt a sakkot forradalmasító magyar Kontra Chess, egyet pedig a szív- és érrendszeri betegségekben szenvedők életét megkönnyítő horvát vHeart kapott.
Teltház előtt zajlott a Blastoff fergeteges hangulatú döntője a Brain Bar Budapest harmadik napján, ahol a tíz döntős csapat egyenként három percben prezentálhatta ötletét. A neves befektetőkből és szakemberekből álló zsűritagok a Chempass csapatának ítélték oda a fődíjat, amely így a Power Angels 150 000 eurós befektetési ajánlatával és az OXO Labs féléves akcelerátor programjával lett gazdagabb. A csapat az egyik különdíjat is megnyerte, amelynek keretében egyéves ingyenes hozzáférést kap a Microsoft Azure felhőszolgáltatásához. A Chempass egyedülálló módon teszi lehetővé a kémiai folyamatok modellezését és új vegyületek tervezését, a szoftver a tervek szerint idén nyártól lesz elérhető. A magyar startup győzelme azért is kiemelkedő, mert idén több mint száz csapat jelentkezett a versenyre. A nevezések nem csupán a kelet-közép-európai régió országaiból, hanem Indiából és az Egyesült Királyságból is érkeztek.
A Kontra Chess egyedülálló in-play fogadási rendszert használva élénkebb és dinamikusabb élményt nyújt a sakkozók számára. A sakk megújítása két különdíjat is hozott a csapat számára; a Google jóvoltából részt vehet egy egyhetes Launchpad Start programon, valamint fél évig igénybe veheti az ENGINY integrált kommunikációs szolgáltatásait.
A vHeart az Impact Works különdíját nyerte meg, amely féléves kommunikáció coaching szolgáltatást biztosít. A telegyógyászati platform okostelefonhoz vagy tablethez kapcsolódva folyamatos kommunikációs csatornát hoz létre a betegek és kardiológusaik között, és szükség esetén azonnali diagnózist, valamint további teendőkre vonatkozó ajánlást is nyújt.
Kapcsolódó cikkek
- Ismét bemutatkoznak európa legjobb női startup csapatai
- A befektetés a fő motiváció a Blastoff mezőnyében
- Lehullott a lepel a Studio 1 sikeres magánbefektetőiről
- Blastoff startup verseny: itt vannak a shortlistesek!
- Startupoknak indít mentorprogramot a Nestlé
- Öt tipp a PayPal-től startupoknak
- Ausztriában terjeszkedik a magyar startup
- Április végéig jelentkezhetnek egészségügyi innovátorok az 50 ezer eurós díjazású start-up versenyre
- A Jövő Utcáján debütál a magyar fejlesztésű okosbicikli
- Szafarizz a Codecoolban!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.