Elindult a HelloWorld Online
Hiánypótló, a modern informatikai oktatást népszerűsítő oldalunk fókuszában a programozás és a robotika népszerűsítése, valamint a szülők edukációja áll. Az új site a helloworldonline.hu címen érhető el.
Becslések szerint több mint 22 ezer informatikus hiányzik a magyarországi munkaerőpiacról, globálisan pedig még nagyobb a gond. A felsőoktatási intézmények és a tanfolyamok nem képesek kiszolgálni a cégek igényeit, azok ritkán tudják betöltetni minden pozíciójukat, inkább a hiány mértékéről beszélnek egymás között. Égető problémáról van szó, amely jelentős mértékben rontja hazánk versenyképességét, éppen ezért igen fontos az utánpótlás-nevelés új alapokra helyezése, minél több ember bevonása az informatikusoktatásba. Az elmúlt években számos jó kezdeményezés indult, ráadásul a magyar kormány is egyre inkább felismeri a modern képzésben rejlő lehetőségeket.
Ennek köszönhetően napjainkban már számos, gyerekeknek szóló informatikaoktatási formát találhatunk, jellemzően Scratch, robotvezérlő, Minecraft és IoT (Internet of Things, azaz a dolgok internete) tematikával. Ezek a tanfolyamok sajnos szűkös befogadóképességgel rendelkeznek, ráadásul általában a fővárosban, illetve a nagyobb városokban koncentrálódnak, és gyakran fizetős szolgáltatás keretében próbálják megszerettetni a felnövekvő generációval a kódolást. Az idén 25 éves PC World szerkesztői által életre hívott HelloWorld oktatási mozgalom korábban szintén csak táborokban tudta elérhetővé tenni a pedagógusok és iparági szakértők által kidolgozott egyedi tananyagokat, miközben mindig is igény mutatkozott a speciális tudás minél szélesebb körű átadására.
Az újonnan indult HelloWorld Online viszont közkincsé teszi a modern informatikai oktatást, az oldal szerkesztői ugyanis ingyen bocsátják majd rendelkezésre azokat a tananyagokat, amelyekért eddig általában fizetniük kellett a szülőknek. Az új portál emellett egy helyre gyűjti a legjobb modern informatikai kezdeményezéseket, példaképeket, csapatokat és versenyeket, valamint hírt ad minden fontos eseményről, amely segít népszerűsíteni a modern IT-megoldásokat és kompetenciákat a 10-18 évesek között.
Kapcsolódó cikkek
- Black Cell Akadémia a Z generáció számára
- Budapestre érkezik a Scratch konferencia
- „Tanulj tőlünk, hogy tanulhassunk Tőled”: Indul a T-Systems Akadémia
- Programozás és kódolás gyermekeknek a Vodafone és a KódGarázs szervezésében
- Átfogó programot indít a kormány az informatikus utánpótlás biztosítására
- Több száz jelentkezőből kerülnek ki a legjobbak az új képzési modellben
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Ha van bizonyíték és perspektíva, akár diplomások is vállalják a pályamódosítást
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.