Sikeres volt a Kékszalag nyomkövetése az Antenna Hungária IoT hálózatán
A 49. Kékszalag Erste World Nagydíj mezőnyének egy része idén először IoT alapú GPS nyomkövetőket is kapott, a nagydíj nyomkövetése az Antenna Hungária Balaton térségében kiépített IoT hálózatán keresztül valósult meg. Az esemény jó bizonyíték volt arra, hogy a többfajta nyomkövetés közül az IoT alapú volt az, amelynek alaphálózata stabil kapcsolatot biztosít az adatok fogadásához és amely segítségével megfelelő szenzorok felhasználása esetén valóban élményszerűvé tehető a verseny figyelése.
Az Antenna Hungária, hazánk vezető állami tulajdonban levő vezeték nélküli távközlési szolgáltatójaként kiépítette IoT (Internet of Things, azaz a Dolgok Internete) hálózatát a Balaton térségében, a tavon és közvetlen környékén teljes lefedettséget kínálva. Az AH évtizedes tapasztalatra tett szert a vezeték nélküli hálózatok létrehozásának terén, illetve országos szervizhálózatára és telephely-infrastruktúrájára támaszkodik a szolgáltatás létrehozásakor. A hálózati szolgáltatás nyújtásán túl az AH az adatelemzés és alkalmazások terén is rendelkezésre áll széleskörű portfóliójával, ezáltal komplett IoT megoldásokat tud nyújtani ügyfelei számára.
A Kékszalag volt az első alkalom, ahol az IoT-s nyomkövetés – 50 hajó részvételével – debütált. Az esemény jó bizonyíték volt arra, hogy a többfajta nyomkövetés közül az IoT alapú volt az, amelynek alaphálózata stabil kapcsolatot biztosít az adatok fogadásához és amely segítségével megfelelő szenzorok felhasználása esetén valóban élményszerűvé tehető a verseny figyelése. A nyomkövetés két pilléren nyugodott: több hajón szenzorok kerültek elhelyezésre, melyek az IoT hálózaton keresztül küldték jeleiket. A mezőny haladása hasznos információ volt mind a versenyzők, mind a barátok, családtagok, a verseny iránt érdeklődők számára, a fogadott jeleket egy térképes megjelenítő felületen követhettek az érdeklődők.
A tracker-ek jelei az Antenna Hungária IoT hálózatán kerültek továbbításra, amelyet éppen ilyen típusú adatokhoz találtak ki. Az IoT hálózat segítségével a 4G hálózatok túlterheltsége esetén is biztosított a nyomkövetés, és a felhasználóknak sem SIM kártyára, sem internet-előfizetésre nincs szüksége a szolgáltatás használatához.
A vezeték nélküli LPWAN (Low Power Wide Area Network) technológián alapuló hálózat gépek, eszközök, szenzorok által küldött kisméretű adatcsomagok kommunikációját teszi lehetővé. A végponti kommunikációs berendezések, szenzorok minimális energiaigénye rendkívül alacsony energiafelhasználást jelent, ezáltal hosszú élettartamot garantál az eszközök számára. A Long Range (LoRa) rádiós technológia felhasználásával akár több tíz kilométeres sugárban is lehetővé válik a vezeték nélküli átvitel az eszközök között. Az LPWAN technológiára épülő IoT megoldások ezáltal alacsony beruházási költséget, illetve egyszerű telepítést és bővítést tesznek lehetővé, ami konkrét költségcsökkenést eredményezhet az üzleti ügyfelek számára.
Kapcsolódó cikkek
- Ipar 4.0, mesterséges intelligencia és IoT
- A Cisco legfrissebb előrejelzése az elkövetkező évek adatforgalmi trendjeiről
- AI-jaj, ez itt és most a robotok őskora!
- Huawei: 2025-re már közel 100 milliárd IoT eszközt tartunk majd számon
- 6 milliárd potenciálisan sebezhető okos eszköz van világszerte
- A jövő itt van, és egy magyar vállalat kezében a kulcs
- Együttműködés a digitalizációért
- A Fujitsu új Ipar 4.0 kompetenciaközpontja gyorsítja a gyártóipar digitális átalakulását
- A Beachegg idén nyáron teljesen megújulva ébred fel “téli álmából”
- Már HD felbontásban is nézhetik a MinDig TV Extra adott csomagját
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.