ABN Amro: 1 millió dolláros befektetés a Philosba
A Philos Laboratories két magyar magánszemély, Vámosi Zsolt és Zámbó Viktor, a Philos Entertainment jelenlegi stratégiai igazgatójának tulajdonában volt, akik most együttesen többségi részesedéssel rendelkeznek az új részvénytársaságban. A fennmaradó tulajdoni hányad az ABN Amróé.
A Philos Entertainment 60 alkalmazottal dolgozik, s eddigi legsikeresebb játéka az azték és maja kultúra idején játszódó Theocracy.
A játék forgalmazási jogával rendelkező francia székhelyű UBI Soft multinacionális vállalat az idei év első felében világszerte 50 ezret adott el a Theocracyból.
Vámosi Zsolt úgy vélte, hogy a következő tizennégy hónapban még legkevesebb ugyanennyit adnak el a játékból, s a százezres szám már jelentős sikernek mondható.
A befektetéssel kapcsolatban Tánczos Péter, aki az ABN Amro magyarországi kockázati tőkebefektetési tanácsadó cégének, az ABN Amro Capital (Hungary) Kft. befektetési igazgatója, elmondta: a befektetés tőkeemeléssel zajlott le, s a pénzt elsősorban technológiai fejlesztésre, például a 3D-s grafikai rendszer, valamint egy mozgásérzékelő eszköz, a motion capture megvásárlására költi a társaság.
Az igazgató kifejtette: magas kockázatú befektetésről van szó, ezért három-négy év múlva legalább 30-50 százalékos hozammal szeretnének kiszállni a társaságból. Hozzátette: reményeik szerint a hozam ennél lényegesen nagyobb is lehet, ám kérdés, hogy a társaság miképpen tudja kihasználni az egyébként dinamikusan növekvő piac lehetőségeit.
Vámosi Zsolt a jövőről elmondta: a Philos Entertainment árbevétele a tervek szerint 2002-ben már több millió dollár lesz.
Az árbevétel növekedésében jelentős szerepet szánnak a már 3D-s kameramozgású, különböző börtönökben játszódó valós idejű játéknak, az Alcatraznak, amely várhatóan a jövő év harmadik negyedében kerül piacra.
Az Alcatrazt a magyar felhasználók ingyen kapják meg, mivel a Philos Entertainment az itteni forgalmazás jogát nem adja el.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar szakembereket keres a Crytek játékfejlesztő cég
- Visszavonul a PlayStation atyja
- Hazai szoftverfejlesztő a közönségdíjasa a Sun fejlesztői versenyének
- A Microsoft megveszi a híres Lionhead játékstúdiót
- A Nortel is Kínában fejleszt
- Visszaesett a Nintendo nyeresége
- A Microsoft új üzletága testreszabott üzleti megoldásokat kínál
- Csődbe ment a Grundig
- Peren kívüli egyezségre jutott az Intel és a VIA
- A Graphisoftot kivezetik a frankfurti értéktőzsdéről