Pénzügyi öngondoskodásra tanítják az SOS Gyermekfalu lakóit a Morgan Stanley önkéntesei
Karrier-tanácsadással és az irodai mindennapok bemutatásával is segíti a vállalat a hátrányos helyzetű fiatalokat a pályakezdésben
Harminc fiatal látogatott el a Morgan Stanley budapesti irodájába az SOS gyermekfaluból. A vállalat nemcsak anyagi támogatásával, hanem szaktudásával is aktívan segíti a gyermekfaluban élő fiatalokat, ennek keretében fejlesztő és mentoráló foglalkozásokat is szerveznek.
Az elmúlt években a vállalat munkatársai többször is jártak a gyermekfaluban, vezettek foglalkozásokat vagy végeztek más jellegű önkéntes munkát. A közösen szervezett nyílt nap célja, hogy a gyermekfalu lakói személyes betekintést nyerjenek egy globális nagyvállalat mindennapjaiba, megismerhessék azt, hogy mivel foglalkozik egy kockázatelemző, banki informatikus vagy éppen pénzügyi szakember a vállalatnál. A kiscsoportos foglalkozások keretében álláskeresési és karrier-tanácsadásra is sor került az augusztus 17-ei látogatáson.
„A Morgan Stanley cégkultúrájának fontos része az önkéntesség, hiszünk ennek erejében, rendszeresen részt veszünk a minket befogadó közösségek életében. Fontos, hogy a vállalat anyagi támogatása mellett az önkéntes kollégák saját munkájukkal is segíthetik a partnereket, közvetlenül is részt vesznek az együttműködésekben. Csak 2017-ben közel 8600 órát töltöttek a budapesti iroda dolgozói önkéntes munkával. Büszkék vagyunk rá, hogy több éve segíthetjük az SOS gyermekfalu lakóit. Együttműködésünk fontos részeként önkénteseink az oktatásban is részt vesznek, igyekszünk segíteni a fiatalok felkészülését a munka világára, a karrierválasztásra, a gyermekfalu utáni életre. Szeretnénk megmutatni nekik, hogyan készülhetnek fel egy állásinterjúra, miként írhatnak jó önéletrajzot, sőt, a jövőben alapvető pénzügyi ismeretekre is oktatjuk majd a gyerekeket” – mondta Juvancz Beáta a Morgan Stanley Magyarország pénzügyi részlegének ügyvezető igazgatója. „Azt reméljük, hogy a Morgan Stanley irodájában eltöltött nap segíthet a fiataloknak, hogy közelebb kerüljenek a munka világához. Inspirációt és motivációt meríthetnek, de gyakorlati tudást is, amivel könnyebben találhatnak majd szakmát, állást.” – tette hozzá.
Pénzügyi tananyagot írnak a Morgan Stanley önkéntesei a gyermekfalu lakóinak
A Morgan Stanley önkéntesei most fejlesztik annak a távoktatási tananyagnak az alapjait, amely segítségével alapvető pénzügyi ismeretekre is oktathatják majd a faluban élő fiatokat országszerte. "A Morgan Stanley szakemberei által összeállított tananyag és mentorálás célja, hogy támogassa a fiatalokat az öngondoskodásban, a felelős pénzügyi döntések meghozásában az önálló felnőtt élet során. Az önkéntesek által összeállított tudásanyag egyedülálló, hiánypótló lehetőség, hiszen a gyermekek máshol nem részesülhetnének hasonló jellegű képzésben. Legtöbbünk a zsebpénz vagy a fizetés beosztását, a pénzügyi öngondoskodás alapjait a családban a szülőktől, nagyszülőktől tanulja meg. Az SOS Gyermekfalvakban 400 gyermeknek adunk otthont nevelőszülőknél, akik valamilyen oknál fogva nem élhetnek a vér szerinti szüleikkel. Éppen ezért fontos, hogy a nevelőszülők mellett további lehetőséget adjunk, hogy a gyermekek elsajátíthassák ezt a tudást.” – mondta el Romet-Balla Ágnes, az SOS Gyermekfalu adományozási és kommunikációs igazgatója. „A Morgan Stanley évek óta rengeteg támogatást ad számunkra. Még értékesebbé teszi ezt az együttműködést az a törődés és tudás-átadás, amivel a vállalat önkéntesei fordulnak évről-évre a nálunk élő gyermekekhez.” – foglalta össze.
A Morgan Stanley a világ egyik legnagyobb pénzintézete, Magyarországon nem végez klasszikus banki tevékenységet. A budapesti iroda elsősorban az informatikai, programozás, alkalmazásfejlesztés területén segíti a cégcsoport munkáját, mindemellett jelentős a kockázatkezelő, matematikai modellező és pénzügyi részleg munkája is.
Kapcsolódó cikkek
- Karrier-újrakezdő programot hirdet a Morgan Stanley
- Nem vastagabb páncélszekrényekre, hanem nehezen feltörhető szoftverre van szükség
- 10 dolog, ami megváltozott a pénzügyi és informatikai világban az elmúlt 10 évben
- Gimnazista lányok tanultak programozni a Morgan Stanleynél
- 163.400 gigabyte és 400 munkaóra ajándékba
- Robotprogramozásról lányoknak
- Három tehetséges startup kerülhet közelebb a világhírnévhez
- Hazánkba érkezik a C++ programozási nyelv megalkotója
- Szoros a verseny a magyar informatikus állásokért
- Az informatikában erősítene Budapesten a Morgan Stanley
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.