Átadták a 6. Fenntarthatósági Sajtódíjat
Immár hatodik alkalommal adták át a Fenntarthatósági Sajtódíjat a budapesti Akvárium Klubban megrendezett 10. Fenntarthatósági Napon.
A Fenntarthatósági Médiaklub és a Magyar Telekom közös pályázatát idén három kategóriában hirdette meg, a nyertesek 300 ezer forintos pénzjutalomban részesülnek. A díjjal olyan újságírók, bloggerek teljesítményét ismerik el, akik munkájukkal ráirányítják a közvélemény figyelmét, az életünket és környezetünket érintő kérdésekre, illetve támogatják a fenntarthatósági szemlélet erősödését a magyar médiában és közéletben egyaránt. Ebben az évben három kategóriában lehetett pályázni: „TV/rádió/ videós tartalom”; „írásos újságcikk (print, online)”, valamint „blog, vlog”.
A videós kategória nyertese Belicza Bea 24.hu-n publikált Egy nyelven sem beszél, mégis három nyelven ért és ír című munkája lett. A riport olyan fiatalokat mutat be, akik nem tudják kifejezni magukat szavakkal és a siketek jelnyelvét sem tudják megtanulni, ezért speciális kommunikációs eszközökre van szükségük. A digitális eszközök teszik lehetővé számukra a kommunikációt, sőt a tanulásban és a munka világában is helyt tudnak állni.
Bordás Veronika National Geographicban megjelent cikke a Magyarország: nemek és igenek címmel az írásos újságcikk (print, online) kategóriában bizonyult a legjobbnak. A cikk a nemek közötti esélyegyenlőség és társadalmi tolerancia jegyében a magyar gender kérdést és a szexuális kisebbségek jogait veszi górcső alá.
A blog/vlog kategória nyertese Melis Dóra: Ahol még a postás sem jár - tíz nap a felhők fölött című írása lett, amely a Rundebella utazóblogon jelent meg. A blogbejegyzés egy minisorozat része, amelyben diplomás remetéket, olyan embereket mutat be a szerző, akik távol a civilizációtól új életbe kezdtek és megtanultak a környezettel harmóniában élve teljesen önellátóan élni.
Csoportkép a díjazottakkal: (balról jobbra): Szomolányi Katalin, a Magyar Telekom Vállalati Fenntarthatósági Központjának vezetője, Bordás Veronika, Miksztai-Réthey Brigitta Belicza Bea képviseletében, Melis Dóra és Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója
Kapcsolódó cikkek
- 5G: Akár ötvenmilliárd összekapcsolt eszköz 2025-re
- A Magyar Telekom 2017. második negyedéves eredményei
- Az irányítási struktúra változásáról döntött a Magyar Telekom Igazgatósága
- A Magyar Telekom átadta az első, európai uniós forrásból fejlesztett új generációs szélessávú hálózatát
- A jövő munkahelyére készíti fel munkatársait a Telekom
- A ma esti kölni Gorillaz koncertet 360 fokos élő streamben közvetíti a Telekom
- A Telekom 5G-s hálózatot épít Zalaegerszegen
- A Magyar Telekom állásfoglalása
- Három aktuális hatósági hír a hírközlési piacról
- Június közepétől az EU országaiban már belföldi árakon barangolhatunk
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.