Országossá bővül az elkóborolt kutyák hazajutását segítő mikrochip-leolvasó hálózat
Az elmúlt évben több mint 240 elkóborolt kutya kerülhetett haza gazdájához a Vigyél Haza Alapítvány ingyenes mikrochip-leolvasó hálózatának segítségével. A kutyabarát vendéglátóhelyek és önkéntes állatorvosok közreműködésével indított program országossá bővül a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) és a Telenor támogatásának köszönhetően, így rövidesen csaknem 100 helyszín várja országszerte a gazdátlan kedvencek megtalálóit.
A hétköznapi járókelőknek kulcsszerepe van az elkóborolt kutyák hazajuttatásában, a chippel ellátott kedvencek minél gyorsabb állatorvosi azonosítása azonban nehézséget jelenthet, főként az esti órákban. Ebben segít a Vigyél Haza Alapítvány 2015-ben létrehozott mikrochip-leolvasó hálózata. A kutyabarát helyeken elhelyezett, ingyenesen elérhető eszközzel könnyedén leolvashatók az állat mikrochipjének adatai, amelyeket a programban résztvevő önkéntes állatorvosok táblagépen, a Hipernet segítségével azonosítanak az erre szolgáló adatbázisban, majd felveszik a kapcsolatot a kedvencek gazdáival.
A fotón látható személyek (balról jobbra): Óvári András, a Vigyél Haza Alapítvány alapítója – Kutas István, a Telenor Magyarország vállalati kommunikációs igazgatója – Dr. Oravecz Márton, a NÉBIH elnöke
A mikrochip-leolvasó hálózat Budapesten már három éve sikeresen működik: a résztvevő 35 kutyabarát vendéglátóhely, önkormányzat és 3 önkéntes állatorvos, valamint a jószándékú állatbarátok segítségével. Csupán az elmúlt évben több mint 240 elveszett kutya kerülhetett haza gazdájához. Az alapítvány felhívására az elmúlt hónapokban több új állatbarát helyszín, önkéntes állatorvos, állatgyógyszertár és klinika jelezte csatlakozási szándékát az országossá bővülő kezdeményezéshez. Hamarosan csaknem száz helyen – így például Pécsett és Szegeden is – segítséget kérhetnek a megtalálók a figyelemfelkeltő matricával megjelölt éttermekben, szállodákban és kávézókban az utcán talált ebek beazonosításához és hazajuttatásához.
Az állatorvosok folyamatos mobilinternet-elérését a kezdetektől a Telenor biztosítja; a vállalat ezúttal újabb nyolc darab, mobilnet-kapcsolattal ellátott táblagéppel járul hozzá önkéntes munkájukhoz. Annak érdekében, hogy a rendszer a közeljövőben tovább bővülhessen, s az ország mind több helyszínén lehetőség nyíljon az állatok azonosítására, a NÉBIH 55 chipleolvasó készüléket biztosít az alapítvány számára.
A programhoz csatlakozó új helyszínek listája hamarosan elérhetővé válik a Vigyél Haza Alapítvány és a Telenor közös, okostelefonra fejlesztett Vigyél Haza kutyakereső alkalmazásában. A felületen a kutyatulajdonosok regisztrálhatják elveszett kedvencüket, és értesítést küldhetnek a környéken tartózkodó felhasználóknak, hogy segítsék a keresését, valamint a talált kutyák bejelentésére is lehetőség van. Az app segítségével – amelyet több mint harmincezer felhasználó töltött le és ez idáig több ezer kutyát regisztráltak benne – keresgélhetnek az örökbe fogadható állatok, kutyabarát szálláshelyek, éttermek és kutyafuttatók között is.
Az alkalmazás letölthető a Google Play-ről: http://bit.ly/vigyel-haza-app
és az App Store-ból: https://itunes.apple.com/hu/app/vigyel-haza-kutyakereso/id1024531136?mt=8
Kapcsolódó cikkek
- Online, SMS kóddal is szerződhetnek az adategyeztetésről lemaradt Telenor ügyfelek
- Készülékbiztosítás is köthető a Telenornál
- Változtatásokat vezetett be a Telenor
- Új vezető a Telenor HR-divíziójának élén
- Két fiatal vehet részt az ötödik Telenor Youth Fórumon
- Pénzügyi, oktatási és képalkotó vállalkozások kerültek a Telenor startup programjába
- Hamarosan indul az előrendelés a Telenornál az iPhone 8 és az iPhone 8 Plus telefonokra
- Biztonságos biometrikus technológiával gyorsul az ügyintézés a Telenornál
- Még néhány napig a korábbi egyenleg is visszajár a Telenor feltöltőkártyás ügyfeleinek
- Te vagy a következő Telenor Youth Forum 2017 résztvevő?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.