Egy kerékpár áráért elindíthatjuk a gyereket a technológiai pályán?
A 2018-as CES (Consumer Electronics Show) startup cégekre fókuszáló területén találkozhattunk a Raspberry Pi mini pc egyik variánsával, amely érintőképernyőjével és remek grafikájával segíti majd a gyermekeket elmélyedni a technológia világában.
Remélhetőleg az ilyen eszközökkel elég gyermeket állítunk a technológia pozitív oldalára, és ez biztonságot jelenthet mindannyiunk számára – hiszen, ha ezt tesszük, jobb eséllyel kevésbé kell védekeznünk a későbbi támadásaik ellen. Az ESET különféle programokon keresztül készíti fel a fiatalokat a jövő technológiáira, hogy megvédhessék digitális életüket az egyre fejlettebb fenyegetések ellen.
A gyermekeknek kódolást tanító drag-n-drop interfész csak egyike annak a számtalan technológiai projektnek, amely elég olcsó és egyszerű ahhoz, hogy egy átlagos család is megvásárolhassa a gyerekeinek.
Manapság találkozhatunk olyan mesterséges intelligenciával felvértezett eszközökkel, amelyeket rákapcsolhatunk olyan apró számítógépekre is, mint a Raspberry Pi, így a szokásostól eltérő fejlesztési és tesztelési lehetőségeket kaphatunk, illetve ezek elég erősek ahhoz, hogy egyszerre futtassanak operációs rendszert és támogassák a tanulást segítő hardveres fejlesztéseket. Ezek segítségével működtethetünk olyan reléket, amelyek ki- és bekapcsolják otthoni eszközeinket, vagy egy LIDAR szenzor révén érzékelhetjük a számítógépeket körülvevő eszközöket, illetve robotot is irányíthatunk egy Raspberry Pi géppel. Ezek a rendszerek annyiba kerülnek, mint egy jobb típusú gyermek kerékpár, és rengeteget segíthetnek egy későbbi technológiai karrier felépítésében.
Az egyik oka annak, hogy a fiatalok mégsem érdeklődnek nagy számban a technológiai karrier iránt, az lehet, hogy a gyermekek ugyan kapcsolatba kerülnek a magasabb szintű technológiával, azonban ezek mélyebb értelmezése távolinak, kevésbé hozzáférhetőnek tűnhet számukra. Manapság már léteznek a kódolást iskolarendszerben oktató képzések, ahol a hallgatók saját érdeklődésük szerint, videók és oktatóanyagok alapján készíthetnek menőbbnél menőbb dolgokat. A 2018-as CES kiállításon számtalan apró modullal találkozhattunk, amelyek a jövő nagy fejlesztéseiben játszhatnak fontos szerepet. Ezt a trendet követve a fejlesztők következő generációja kapukat dönthet majd le.
Az ESET a Cyber Boot Camp és a Securing Our eCity projektjeivel rengeteg energiát fektet az új generáció támogatásába és oktatásába, hiszen fontosnak tartja, hogy a mai gyerekek megtanulják megvédeni magukat a jövőbeli támadásokkal szemben. Ehhez azonban a gyerekeknek először meg kell ismerniük ezeknek a technológiáknak a működését. Magyarországon például a Hello World táborok kapcsán találkozhatnak a gyerekek az ESET szakembereivel, de számos oktatási intézményben is tartanak előadásokat a biztonságos digitális világ témakörében.
Azok a gyerekek, akik korán elkezdenek érdeklődni a technológia iránt és ehhez segítségként megkapják a megfelelő eszközöket is, hosszú utat járhatnak be ezen a pályán és élvezetes dolgokat fejleszthetnek majd. A Raspberry Pi platform alapítója oktatási területről indult, így hisz abban, hogy a tanulásban úgy segíthetjük a legjobban a gyermekeket, ha a problémákat lefordítjuk az ő nyelvükre.
Ha elég gyermek érdeklődik a technológia etikus oldala iránt, úgy nagyobb biztonságban érezhetjük magunkat. Ha azonban a tudásvágyukat nem tereljük az etikus felhasználás irányába, akkor a jövőben könnyen olyan veszélybe kerülhetünk, amelyben talán éppen ellenük kell majd védekeznünk.
Kapcsolódó cikkek
- A Turla csoport kelet-európai diplomatákat támad hamis Adobe Flash telepítőket alkalmazva
- Kriptobányász trójai lett az év végi toplistás
- Biztonságosak a Samsung Smart TV-k
- Az ESET jelentése: 2018-as kiberbiztonsági trendek
- Vírustoplista és vírustörténelem
- A kriptovaluta elleni kiberbűnözés a megjósolt trendeknél is gyorsabban terjed
- A kiberbűnözők keresőoptimalizálásban is hatékonyak
- Operációs rendszereken túlmutató védelem az otthoni felhasználóknak
- Vírustoplista és a zsarolóvírusok
- Újabb kibertámadás Ukrajnában