Modern technológiák a MÁV-nál
A nagy érdeklődésre való tekintettel a vasúttársaság harmadszor rendezett nyílt napot egyetemisták és középiskolások számára. A „Modern technológiák a MÁV-nál” címet viselő rendezvényre a budapesti Magyar Vasúttörténeti Parkban került sor. Az eseményen több, mint hétszázan vettek részt, ami az előző rendezvényhez képest közel kétszer annyi látogatót jelent.
A MÁV-csoport kiemelt hangsúlyt helyez a szakember-utánpótlás biztosítására, s ennek érdekében mindent elkövet azért, hogy a MÁV vállalati értékeit megismertesse lehetséges jövőbeli munkavállalóival. A vasúttársaság fontosnak tartja, hogy a pályaválasztás előtt is minél többen gondoljanak vonzó munkáltatóként a vállalatcsoportra. Az esemény fő célja a cégcsoport szolgáltatási láncának és a hozzá illeszkedő modern technológiáknak, a kedvező juttatásoknak, előrejutási lehetőségeknek és a rugalmas munkafeltételeknek a bemutatása volt. Milyen lesz a jövő személyszállítása? Mit kell tudni a korszerű vasúti járművekről és a legújabb járműfejlesztési trendekről? Milyen a korszerű pályaépítési technológia? Mit jelent a pályafenntartás és a pályadiagnosztika a mindennapokban? Mit csinál egy biztosítóberendezési mérnök? Milyen a vasúti informatika, a távközlés és a villamosenergia-ellátás a XXI. században? Hogyan zajlik a forgalomirányítás? Miért jó a MÁV-csoport vállalatainál elhelyezkedni pályakezdőként? Ilyen és ezekhez hasonló kérdésekre kaphattak választ azok az egyetemisták és középiskolások, akik ellátogattak a budapesti Magyar Vasúttörténeti Parkba, a MÁV-csoport nyílt napjára. A „Modern technológiák a MÁV-nál” címmel megtartott eseményre a legtöbben különböző szakgimnáziumokból érkeztek.
A rendezvényt Dávid Ilona elnök-vezérigazgató nyitotta meg. A vállalatcsoport négy cégének közel százhetven munkavállalója állt az érdeklődő fiatalok rendelkezésére annak érdekében, hogy a bemutatott szakterületeken keresztül megismertessék a munkaerőpiacra hamarosan belépő új generációval is a vonzó vasutas szakmákat.
A programra elsősorban azokat a hallgatókat várta a MÁV, akik jövőbeli, lehetséges munkahelyükként gondolnak a vasútra, de eddig még nem rendelkeztek teljes körű információkkal a társaság pontos tevékenységéről, s ezért szerettek volna többet megtudni a MÁV működéséről, ösztöndíjprogramjáról vagy a pályakezdő diplomásoknak szóló programról. A rendezvény 14 standján az alábbi szakterületek mutatkoztak be: értékesítés, üzemeltetés, járműfejlesztés- és karbantartás, távközlés, erősáram, biztosítóberendezések, forgalomirányítás, pályaépítés, pályafenntartás- és diagnosztika, informatika, beruházás, humánerőforrás-gazdálkodás. A MÁV-HÉV standjánál játékos feladványokat oldhattak meg az érdeklődők; a kérdőívek kitöltésével üzemlátogatásokra is lehetett jelentkezni. Felsőfokú végzettséggel jelenleg – többek között – pályafenntartási mérnök és hídfenntartási technikus pozíciókra keresnek munkaerőt. A középfokú végzettséget igénylő szakmák közül folyamatos a felvétel forgalmi szolgálattevő és HÉV-járművezető tanulói pozíciókra. Ez utóbbi munkakörről a társaság összeállított egy tájékoztató füzetet, amely tartalmazza a felvételi eljárás folyamatát, ismerteti a tanfolyam elemeit, és a hivatás szépségei mellett felhívja a figyelmet annak kihívásaira is. A MÁV-csoport szakemberei a helyszínen, az adott szakterület interaktív standján készséggel válaszoltak a fiatalok kérdéseire.
A rendezvény nagy sikerére való tekintettel a vállalatcsoport 2018 őszén újra kiállítással egybekötött nyílt napot tervez az új technológiák bemutatására, és a leendő fiatal munkatársak megnyerésére.
Kapcsolódó cikkek
- Már kétszázezernél is többen használják a Vonatinfó applikációt
- Szombatig lehet jelentkezni a MÁV-csoport és a Dunaújvárosi Egyetem duális képzésére
- Nem csak mérnököknek kínál állásokat a Műegyetemi Állásbörzén a MÁV-csoport
- Hív a Sziget, jár a MÁV!
- A MÁV átállt az új, hárommilliárdos, informatikai háttérrel támogatott közlekedésfejlesztési rendszerére
- Péntekig jelentkezhetnek a hallgatók a MÁV-csoport és a Dunaújvárosi Egyetem duális képzésére
- Együttműködési megállapodást kötött a MÁV-csoport és a Corvinus Egyetem
- Együttműködési megállapodást kötött a MÁV-csoport és az Óbudai Egyetem
- December 15-től szünetel a mobilegyenleggel történő vasúti jegyvásárlás
- Okostelefonon is bemutatható az e-vonatjegy
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.