VR élmény a Budapest Parkban!
A jövőben talán lehetséges lesz, hogy a teleportálás segítségével részt vegyünk bármilyen koncerten anélkül, hogy fizikailag a helyszínen lennénk. Itt még nem tartunk, de a csúcstechnika és a bennünket körülvevő szupergyors hálózatok segítségével már most is részesei lehetünk a színpadi élménynek, egészen úgy, mintha mi magunk is ott lennénk a nagyszínpadon a kedvenc zenészeink között.
A Budapest Park és a Telekom együttműködésének köszönhetően a nyár folyamán tizenöt koncert alkalmával próbálhatnak ki az érdeklődők egy olyan VR szemüveget, amely a színpadra „varázsolja” őket, közvetlenül kedvenc fellépőik közelébe. A technológia és a virtuális valóság segítségével bárki testközelből élheti át a koncert legjobb pillanatait, körbenézhet a színpadon és a keverőálláson, együtt bulizhat a tomboló közönséggel. Az egyedülálló koncertélményt a nagy kapacitású optikai hálózaton megvalósuló live stream, a színpadon elhelyezett 4k felbontású, 360° kamerák és a rendszerrel összekapcsolt VR szemüveg teszi lehetővé.
És ez még nem minden, ugyanis a különleges élmény könnyedén megosztható az otthon maradt barátokkal: a színpadi kameranézetből egy snapshot készítésére is van lehetőség, amely egy e-mail cím megadásával azonnal hozzáférhetővé és megoszthatóvá válik.
A Telekom a technológia vívmányaival magasabb szintre emeli a koncertélményt, amelyet elsőként a május 31-i Random Trip koncert résztvevői saját maguk is átélhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális jelenlétről szóló párbeszédre hív a Telekom
- Telekom ajándék a Domino-ügyfeleknek
- Moziklasszikusok végtelen mennyiségben, gyermeknapi bónusz és korlátlan humor a Telekomnál
- A Telekom többet ad, hogy a legtöbbet hozhasd ki a Most lehetőségeiből
- A gyanús külföldi számok visszahívásától óva int az NMHH a szolgáltatókkal együtt
- Áprilisi korlátlan Telekom moziélmény
- Hagyományápolás digitálisan
- A Telekom VOLT Fesztivál fellépői
- Véget nem érő szórakozás egész márciusban a Telekom lakossági TV előfizetőinek
- A netezők digitális trendekkel kapcsolatos elképzelései
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.