Mentorprogram a közérthető tudományért
Népszerű mentorokkal idén is folytatódik a SCIndikátor tudománykommunikációs készségfejlesztő program. A képzésen részt vevő egyetemisták magabiztos előadókká válhatnak, ami a tudományos életben való érvényesülés mellett az ismeretterjesztésnek is alapfeltétele. A három hónapos tréningre október 22-ig lehet jelentkezni.
Az átfogó programban a tehetséges egyetemisták és doktorandusz hallgatók nélkülözhetetlen kommunikációs készségeket sajátítanak el, melyek segítségével közérthetően és szórakoztatóan mutathatják be kutatási területüket, eredményeiket. Az ingyenes képzés során személyre szabott mentorálás és csoportos tréningek segítik a diákokat. Az improvizáció, történetmesélés, előadás- és beszédtechnika fejlesztése mellett téma lesz még a saját márka felépítése a közösségi médiában, az időgazdálkodás és a videókészítés is.
„A program valós igényeket szolgál, és célja, hogy a jövő tudósait és kutatási eredményeiket a lehető legszélesebb körben hozzáférhetővé tegye. Olyan kommunikációs eszköztárat adunk a kutatók kezébe, melyet a későbbiekben akár nyilvános szerepléskor, akár egy cikkíráshoz bármikor felhasználhatnak” – mondta Szigeti Fanni szervező, a Nők a Tudományban Egyesület ügyvezetője.
A SCIndikátor programra azok az alap-, mesterszakos és doktorandusz hallgatók jelentkezhetnek, akik STEM (természettudományos, informatikai, mérnöki, illetve matematikai) területen kutatnak vagy terveznek kutatni és szeretnének magabiztos előadókká válni.
A program végén a tizenkét döntős a SCIndikátor záróeseményén mutatja be kutatását a nagyközönségnek és a szakmai zsűrinek. A félmillió forintos fődíj mellett a legtehetségesebbeket a SCIndikátor szakmai partnerei is díjjazzák. A díjak között külföldi konferencia részvétel, szakmai utazás és publikációs lehetőség is szerepel.
A SCIndikátor mentorprogram idén is profi mentorokkal dolgozik együtt, a csapatban lesz Zsiros László Róbert, a Szertár tudományos ismeretterjesztő csatorna alapítója, Kraszkó Zita műsorvezető és improvizációs tréner, Stöckert Gábor, az Index Tech & Tudomány rovat vezetője, és Orlai Balázs design stratégia tervező.
A SCIndikátor programra 2018. október 22. éjfélig lehet jelentkezni a https://jelentkezes.scindikator.hu/ weboldalon.
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.