A kriptovaluta nem lufi, csak jó portfólió és stratégia kell
A 20 legjövedelmezőbb kriptovaluta ma a teljes kriptovalutapiac teljesítményének 90%-át teszi ki. Egy új megoldás révén ezek árfolyamának folyamatos monitorozásával nagyobb eséllyel lehet maximalizálni a befektetések nyereségét és csökkenteni a kockázatokat.
Sokak számára még ma is ismeretlen a digitális pénz világa, és tartanak tőle, vagy inkább csak tétlenül nézik az eseményeket, és várják a „csodát”. Hogy lehet csökkenteni a kockázatot és növelni az esélyét, hogy a befektetések pozitív hozamot termeljenek? Husnullin Zinnat, a feltörekvő Blockchain Capital orosz alapítója magyarországi látogatásán kifejtette, hogy a kriptovaluták piacára olyan mérföldkőként tekint, mint annak idején a mobiltelefon elterjedésére. Néhány év, és minden megváltozik a pénzügyeinkben és ebben a kriptovalutáknak, okos szerződéseknek nagy szerepe lesz -véli a pénzügyi szakértő. A Blockchain Capital ezért elsőként fejlesztett ki egy olyan speciális befektetési okos szerződést, ami a TOP 20 legjobban teljesítő kriptovaluta árfolyamának alakulása szerint kezeli befektetéseinket, és ami egy újszerű világban is teljesen újat tudott hozni az alapító szerint.
A top 20-as portfóliót tömörítő Wealth Bulider Index Tokennel történő kereskedés a Blockchain Ethereum platformon zajlik egy okos szerződés segítségével. Az algoritmus mindig az aktuálisan legjobban teljesítő kriptovalutába helyezi át a befektetéseket, így sokkal nagyobb az esélye, hogy a digitális üzletünk folyamatosan az élvonalban teljesítsen. A tokenek kereskedési célra folyamatosan hozzáférhetők: bármikor cserélhetők vagy eladhatók. 2018. elejétől számítva mintegy 2000 európai, orosz és kínai befektető vett már részt a kereskedésben, és mostantól a vállalkozó szelleműnek tartott magyar piacra is nagyobb figyelmet fordít a cég.
A BCC-ben már részvényessé is válhatunk a Blockchain Capital Token (BCT) vásárlásával. Aki az év elején befektetett 1 dolláros névértéken BCT-be, annak már októberre 7,5-szeresét érte a pénze egy friss technikai audit vizsgálatának eredménye alapján. Az, hogy már az ICO (Initial Coin Offering) után létre is jött az úgynevezett WBT termék – amit megígértek az első befektetőknek (ICO kor) is –, az meglehetősen ritka. Ez az, ami megadja a versenyképességet a többi Startup céggel és ICO-kkal szemben, és emiatt is nő egy cég értéke. Hiszen egy cég valódi értékét az határozza meg, ha egyre több szolgáltatás és termék jön létre. A Blockchain Capital Ltd a világ első digitális bankja. A tervek szerint 2019 harmadik, negyedik negyedévében tőzsdére viszik a BCC-t és akkor a cégvezetők számítása szerint 80-150 dollárt fog érni egy 1 USD értékben kibocsátott token. Október végén (2018) elindul egy belső tőzsde is, ami azt jelenti, hogy a részvényesek (a publikus tőzsdére vonulás előtt) egy belső felületen tudnak majd egymás között adni-venni részvényt.
Kapcsolódó cikkek
- A HTC megalkotja az „EXODUS 1”-et, blokklánc alapú telefonjának early access verzióját
- Nemzetközi blokklánc-konferenciát rendeznek Budapesten
- Blockchain alapú megoldások a finanszírozás és a szerződések terén
- Magyar innováció kapott díjat a szingapúri expón
- Visszatért a Lazarus csoport és pusztítóbb, mint valaha
- A kriptovalutás átverések segítségével majdnem 10 millió dollárt kerestek tavaly a kiberbűnözők
- Hiánypótló magyar megoldás forradalmasítja a kriptovaluták tőzsdei kereskedését
- Kriptovaluták és digitális pénztárcák
- Kiberbiztonság, digitális szabadság és blockchain
- Továbbra is fertőznek a rejtett kriptovaluta bányász kártevők
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.