Idén is diákújságírókat díjazott a Telenor és a DUE Médiahálózat
Hogyan lehet gátat szabni az online zaklatásnak, és milyen, akár fizikai, akár pszichés veszélyei lehetnek a túlzásba vitt mobilozásnak? Ezekkel a témákkal foglalkoznak a DUE Médiahálózat és a Telenor közös NetBiztos pályázatának nyertesei, akiket a DUE Országos Ifjúsági Sajtófesztiválján díjaztak május 28-án.
A pályázatra 12 és 22 év közötti fiatalok jelentkezhettek két megadott téma – biztonságos internethasználat és az internet kreatív használata a tanulásban – egyikében forgatott kisfilmjeikkel. A diákújságírókat tömörítő DUE Médiahálózat és a Telenor már évek óta közösen szervezi a pályázatot azzal a céllal, hogy saját kortársaik szemén keresztül hívja fel a diákok figyelmét a biztonságos internethasználat fontosságára.
A szakmai zsűri által kiválasztott három nyertes pályamű a túlzott internethasználat egyénre és társadalomra kivetített következményeire, az adatvédelemre és a cyberbullying, vagyis az online zaklatás veszélyeire hívja fel a figyelmet. A nyerteseket a Telenor okoseszközökkel és Hipernet-előfizetéssel díjazta.
Vincze-Hajnal Blanka első helyezést elérő Felhő című videója egy figyelemfelhívó rövidfilm, amely a zsűri értékelése szerint amellett, hogy ötletesen hívja mutatja be azt, hogy a mobilozás miatti figyelmetlenség akár életveszélyes is lehet, a tanulságos történetbe a „Ne ítélj elsőre!” üzenetét is beleszövi.
Kecskés István, a DUE elnöke; Vincze-Hajnal Blanka; Mészáros Attila, a Telenor Magyarország vállalati kommunikációs igazgatója
Gasparovszky Tibor vehette át a második díjat Jerikó című videójáért, amelyben sajátos hangulattal és képi világgal ábrázolja és hívja fel a figyelmet a túlzásba vitt és felelőtlen internethasználat egyéni és társadalmi hatásaira, például az elszigetelődésre, az elszemélytelenedésre.
Kecskés István, Gasparovszky Tibor, Mészáros Attila
A harmadik díjat Bogár-Szabó András nyerte el Te melyik vagy? című rövid videójával, amelyben ötletes képi megvalósítással, frappánsan szemléltetve mutat példát arra, hogyan lehet tudatos felhasználóként gátat szabni az online zaklatásnak, ha visszaélnek valaki fotójával.
Kecskés István, Bogár-Szabó András, Mészáros Attila
A Telenor fontos célkitűzése, hogy országos lefedettségű Hipernet-hálózata és a korszerű technológiák révén segítse a digitális oktatás terjedését és a gyerekek körében terjessze a biztonságos internethasználattal kapcsolatos ismereteket. Ezt a célt szolgálja többek között a NetBiztos pályázat, valamint digitális oktatási programja, a Hipersuli keretében létrehozott biztonságos nethasználati képzése is, amelyet a szolgáltató önkéntes munkatársainak bevonásával rendszeresen elvisz az ország több iskolájába. A TudatosNet képzés online bárki számára elérhető ingyenes és gyors regisztráció után a www.hipersuli.hu-n a „TudatosNet Belépés” menü alatt.
Kapcsolódó cikkek
- 100 GB mobilnet féláron a Telenortól a 26 év alattiaknak
- Gyorsul a vezeték nélküli internet sebessége a vasúti kocsikban
- NMHH: Nagy lendületet vett tavaly a 4G-s mobilinternet
- A cyberbullying és az adatvédelem témái érdeklik leginkább a Netbiztos pályázat diákújságíróit
- Fontos információ az internet áfacsökkenésről a Telenor ügyfeleinek
- A Telenor ügyfelek időt és korlátlanságot kapnak ajándékba
- Változtatásokat vezetett be a Telenor
- Ál-vírusirtók emelt díjas áron, nyereményről szóló üzenetek
- Kedvezményes mobilinternet a Telenortól
- Így használják az emberek a korlátlan mobilinternetet Magyarországon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.