Átadták a Siemens Press Award 2019 nemzetközi újságírói díjait
Kihirdették a Siemens Press Award 2019 regionális újságírói pályázatának nyerteseit: június 4-én a bécsi Siemens Cityben tartott gálaest keretében átadták a tizenegy résztvevő ország versenyzőiből kiválasztott három legjobb újságírónak járó díjakat.
A résztvevő országok képviselőiből összeállított szakértő zsűri döntése alapján az idei közép- és délkelet-európai sajtódíj nyertesei: Marina Pavlic Horvátországból, a "Mreza"-ban megjelent cikkéért; Adrian Mihaltanu Romániából, a "pressone.ro" portálon megjelent munkájáért, valamint Christian Lenoble az osztrák "i-presse"-ben megjelent publikációjáért. A regionális pályázatra 14 országból, összesen 220 cikket nyújtottak be. Magyarországot Vass Enikő, az IT Business munkatársa képviselte a „Szorgalmas terminátorok veszik el a munkánkat?” című munkájával.
Michael Braun, a Siemens Ausztria külső és belső kommunikációért felelős vezetője kiemelte: "A digitalizáció megváltoztatja a városainkat, azt, ahogyan dolgozunk, sőt hatással van még a magánéletünkre is. Előfordul azonban, hogy ez a változás időnként ellenérzéseket és szkepticizmust vált ki. A pályázattal az volt a célunk, hogy olyan riportokat mutassunk be, amelyek a nagyközönség számára jól érthető módon értelmezik, elmagyarázzák és ismertetik ezt a változó helyzetet."
A Siemens negyedik alkalommal szervezte meg a közép- és délkelet-európai országok újságírói pályázatát. A versenyt tizenkét kelet- és délkelet-európai országban hirdették meg: Bulgáriában, Horvátországban, Csehországban, Lengyelországban, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában, Szlovéniában, Magyarországon, Izraelben, Ukrajnában és Ausztriában.
Kapcsolódó cikkek
- Kiber-fizikai rendszereket tudnak megvédeni a BME hallgatói
- Tarolt a digitalizáció az idei Siemens Press Award hazai döntőjében
- Meghosszabbítja regionális újságírói pályázatának nevezési határidejét a Siemens
- Március végéig lehet még jelentkezni az idei Siemens Press Awardra
- Újságírók, figyelem! Ismét elindul a Siemens Press Award
- Duális képzést indít a Siemens az Óbudai Egyetemen
- A Siemens IoT operációs rendszere segíti a vállalatokat folyamataik digitalizációjában
- Díjazták a digitális jövőt legjobban bemutató újságírókat
- Újabb energetikai szoftver exportsiker regionális együttműködésben
- Még egy hónapig lehet jelentkezni a Siemens regionális újságírói pályázatára
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.