Január 31-ig jelentkezhetnek az informatikushiánnyal küzdő cégek
2020 szeptemberében megkezdik céges gyakorlati évüket azok az informatikus hallgatók, akik elsőként szerezhetik meg diplomájukat a BME új, 6 szemeszteres alapképzésén. A szakot a bő tízezres informatikushiány hívta életre két évvel ezelőtt, a végzős diákokra pedig már most kiemelkedő érdeklődés mutatkozik. Az informatikushiányban szenvedő, vagy éppen utánpótlást kereső cégek 2020 január végéig jelezhetik foglalkoztatási szándékukat.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara a gazdaságot érzékenyen érintő informatikushiányra reagált egy új alapképzési szak, a BProf üzemmérnök-informatikus képzés 2018-as indításával, amely az ipari szféra igényeihez igazodva új, kevesebb elméleti és több gyakorlati jellegű kurzust tartalmaz. A hat féléves képzés során az ötödik szemeszter a „fél lábbal az iparban”, a hatodik a „szinte teljesen az iparban” elvet követi. Az első évfolyam több mint 120 hallgatója 2020 őszén a képzés kooperatív szakaszába lép, azaz magyarországi vállalatoknál töltik gyakorlati évüket.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara a Schönherz Iskolaszövetkezettel kötött megállapodást vállalati partnerek szakmai gyakorlóhelyként való bevonásáról, ezzel biztosítva az erős elméleti alapokkal felvértezett diákok számára a közvetlen gyakorlati tapasztalat megszerzését, valamint előkészítve az azonnali munkába állást. A piacon szereplő cégek számára mindez egyben lehetőséget ad arra is, hogy – kölcsönös elégedettség esetén – a hallgató a végzése után a vállalatnál helyezkedjen el főállású munkavállalóként.
„Hogy mennyire égetően szükség van informatikusokra, talán jelzi az is, hogy a témában, azaz a 120 diák elhelyezésében tartott fórumunkon közel 100 döntéshozó jelent meg, 84 céget képviselve”– árulta el Baross Levente, a szakmai diákmunkákra szakosodott Schönherz Iskolaszövetkezet elnöke. Tapasztalata szerint hosszú évek óta és egyre inkább nő az igény az informatikusokra, 2019-ben náluk 37%-kal több partner igyekezett már diákként szert tenni ilyen képzettségű munkaerőre, mint az azt megelőző évben.
A vállalatok együttműködési szándékukat, azaz üzemmérnök-informatikus hallgatók foglalkoztatására vonatkozó igényüket 2020. január 31-ig jelezhetik itt: http://www.vik.bme.hu/bprof, elköteleződésmentesen, kérdéseket pedig az ugyvezeto@schonherz.hu e-mail címen fogadnak. Az úttörő együttműködésre kis- és középvállalatok ugyanúgy jelentkezhetnek, mint multinacionális piaci szereplők.
Kapcsolódó cikkek
- Együttműködés a hazai informatikushiány enyhítésére
- A BME középiskolai tanárokat díjazott
- Folytatódik a PARIPA-program
- Karrierváltás fél év alatt? – Szakértői tippek, hogy ne fussunk zátonyra!
- Középiskolás lányokat tanít matematikára és programozásra a Morgan Stanley
- A motivált karrierváltók előtt áll nyitva az IT szakma
- Karrierváltás: a vendéglátós, a marketinges és a katona is programozóként kezdett új életet
- Piaci körkép: 5 hónap tanulás után garantált a programozói karrier
- Vállalati tréningekkel és tapasztalatai megosztásával kezdi a Codecool az évet
- A Hankook támogatásából robotokat és 3D nyomtatót vettek a jövő mérnökeinek