A Siemens is támogatja a kiberbiztonság megteremtését távoli munkavégzés esetén
A koronavírus terjedésének lassítása érdekében világszerte több millió ember végzi a munkáját otthonról – köztük a Siemens 100 000 alkalmazottja is. A Siemens a Charter of Trust (CoT) kezdeményezés 16 másik vállalatával közösen nyolc ajánlást dolgozott ki a kiberbiztonság megerősítésére annak érdekében, hogy a munkavállalók éppolyan biztonsági feltételek mellett dolgozhassanak otthonukból, mint az irodában. Ajánlásaik célja, hogy segítsenek a hackertámadások kivédésében, illetve, hogy lehetővé tegyék a vállalatok számára az üzletmenet folytonosságának fenntartását.
Az ajánlások a hangvezérlésű eszközök kikapcsolásától kezdve a webkamerák letakarásán át a készülékek magán- és üzleti célú vegyes felhasználásának elkerülésére is kiterjednek. Az ajánlásokat a Charter of Trust weboldalán tették közzé.
„A nagyvállalatokra különösen a krízishelyzetekben hárul kiemelt felelősség” – mondta Joe Kaeser, a Siemens AG elnök-vezérigazgatója. „A felelősségteljes magatartás magában foglalja mások támogatását, a megoldások közös kidolgozását és az ismeretek megosztását, hogy mindenki profitálhasson belőlük – a Charter of Trust partnerek pontosan ezeket teszik immáron két éve.”
A COVID-19 nemcsak egészségügyi kockázatot, hanem kiberbiztonsági fenyegetést is jelent számos vállalat számára. A fertőzés valószínűségének csökkentése érdekében a munkaerő jelentős része jelenleg távmunkában dolgozik. Emellett a dolgozók számára egyre inkább szükségessé válik, hogy érzékeny adatokat cseréljenek otthonról, elkerülve az üzletmenet működésének leállását. Csak a Siemensnél világszerte átlagosan 130 000 munkavállaló csatlakozik a vállalati intranetre otthonából március közepe óta – ez a szokásos érték közel négyszerese.
Ugyanakkor az otthoni informatikai infrastruktúra általában kevésbé biztonságos, mint az irodai – ezt a biztonsági rést pedig a hackerek egyre inkább kihasználják. Emellett például e-mailes csalásokkal is próbálkoznak, hogy előnyt kovácsoljanak a COVID-19 krízishelyzettel kapcsolatos bizonytalanságból. Ez a helyzet még fontosabbá teszi a munkavállalóknak a kiberbiztonság védelmében betöltött szerepét. A CoT-partnerek nyolc ajánlása segíthet a hackertámadások megakadályozásában:
- Csak a feltétlenül szükséges eszközöket és információkat vigye haza.
- Gondoskodjon otthoni hálózata védelméről, és biztonságos kapcsolatokon keresztül kommunikáljon.
- Minden eszközén tartsa naprakészen a szoftvereket.
- Kapcsolja ki a hangvezérlésű okoseszközöket otthoni munkaállomásán, illetve takarja le a webkamerát, amikor nem használja.
- Kerülje az eszközök magán- és üzleti célú vegyes felhasználását.
- Proaktív módon azonosítson minden résztvevőt az online meetingeken.
- Jelentkezzen ki, ha nem használja a készülékeket, és tárolja biztonságosan azokat.
- Rendkívüli óvatossággal járjon el a gyanús e-mailek vagy csatolmányok esetében, különösen, ha nem ismeri a feladót.
A Siemens informatikai szakemberei március közepén, a koronavírussal kapcsolatos krízishelyzet kezdetekor akcióba léptek annak érdekében, hogy nagyszámú dolgozó számára lehetővé tegyék a Siemens hálózatához való csatlakozást otthonról, a lehető legbiztonságosabb módon. Mindössze 24 óra leforgása alatt stabil intranet-hozzáférést hoztak létre mintegy 140 000 munkavállaló számára, ezáltal az irodai környezethez hasonló szintű kiberbiztonságról gondoskodtak.
Kapcsolódó cikkek
- Mit tesznek a hekkerek home office-ban?
- Ingyenes online munkaadói platform a COVID-19 válság idejére
- A Xerox több fronton is segíti a COVID-19 elleni harcot
- Az ABB 2020. első negyedéves eredményei
- Komoly kiberbiztonsági kockázattal kell szembenézniük a családi vállalkozásoknak
- COVID-19 adatelemzési verseny
- A Zyxel technikai segítséget nyújt az otthonról dolgozóknak
- Az új egyensúlymutatvány: távmunka kiberbiztonsági kockázatok nélkül
- Adatvédelem az online oktatási időszakban
- A HP egyedülálló innovációkkal emeli új szintre a kiberbiztonságot