Virtuális Demo Day-en kaphatnak 15 milliós befektetést egyetemi ötletek
Május 14-én a program történetében először virtuális Demo Day-jel zárul a negyedik Startup Campus x BME powered by Hiventures egyetemi inkubáció, ahol a képzésen résztvevő legjobb négy csapat bizonyíthat a 15 millió forintos kezdőbefektetés reményében.
Idén tavasszal számos jelentkező közül kilenc egyetemista csapat vett részt a Startup Campus, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures közös inkubációjában, ahová ezúttal rendhagyó módon az ország bármely pontjáról érkezhettek ötletek. A programot záró Demo Day-en a négy legígéretesebb csapat fog bemutatkozni gyógyszeripari, zero waste, valamint a program idei agrárkihívásaira benyújtott mezőgazdasági fejlesztésekkel. Utóbbiakat a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara innovációs kezdeményezése, a NAK TechLab állította.
A sikeres felkészülésben üzleti képzések és szakmai mentorálás segítette a csapatokat az elmúlt hetekben. A teljes egészében online megvalósuló, ötalkalmas képzés során megismerkedhettek egy startup indulásához és fenntartásához szükséges elméleti és gyakorlati alapokkal, többek közt a csapatmunka, az üzleti modell, a pénzügyi terv, a versenytársak feltérképezése és a piacra lépési stratégia témaköreiben.
A május 14-i Demo Day-t 16 órától élő közvetítésben követhetik az érdeklődők, a részletes program az esemény oldalán olvasható.
Kapcsolódó cikkek
- Kiber-fizikai rendszereket tudnak megvédeni a BME hallgatói
- Két mentőprogrammal és egy új alap felállításával nyújt életmentő segítséget a Hiventures
- Tehetségápolási program hallgatóknak koronavírus idején
- Az átalakult hétköznapokra keres innovatív ötleteket a Startup Campus
- NAK TechLab – Az innovatív megoldások keresése nem állhat meg!
- Digitális Demo Day-en mutatkoznak be az első agrár startup inkubátor csapatai!
- 15 millió forint kezdőbefektetés egyetemista startup ötleteknek
- 120 hardver ötlet érkezett a Startup Campus Tungsram programra
- A világ egyik legjelentősebb befektetési eseményén vett részt a magyar startup delegáció
- Magyar startup nyerte a fődíjat egy német pitchversenyen
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.