Saját készítésű maszkokról játékosan és tudományosan
A COVID-19 járvány terjedésének megállításában mindenkinek meghatározó szerepe van, felelős magatartással, odafigyeléssel, a korlátozó intézkedések és a higiénés szabályok betartásával mindannyian tehetünk a pandémia megfékezéséért. Ennek egyik eszköze a maszk viselése, amely egy olyan megelőző intézkedés, ami korlátozhatja bizonyos légzőszervi vírusos betegségek, köztük a COVID-19 terjedését is.
A maszk használatának népszerűsítésére a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ az Innovációs és Technológiai Minisztériummal, a Családbarát Magyarországgal, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társasággal és a Magyar Orvostanhallgatók Egyesületével közösen kampányt indított, melyben a kreatív, egyedi, vagy akár vicces házilag készült maszkokat bemutató legjobb fotók díjakban részesülnek.
A Családbarát Magyarország Facebook oldalon indult a „Maszkra fel!“ elnevezésű kampány, ahol a jelentkezők saját készítésű maszkjaikat bemutató fotókkal pályázhatnak. A program@csbm.hu e-mail-címre 2020. június 5. 15.00 óráig beérkezett fotók közül a három legtöbb lájkot kapó kép gazdája értékes ajándékokat nyerhet.
A pályázathoz csatlakozott a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ is. A COVID-19 járvány hazai és nemzetközi szakirodalma alapján szakértőink a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társasággal közösen monitorozzák a maszkkal kapcsolatos információkat, amelyek a http://memt.hu/nektar/ oldalon érhetők el már a kampány ideje alatt is. A Családbarát Magyarország Facebook oldalon megjelenő, maszkviseléshez kapcsolódó posztok szakmai hátterét is ez a két szervezet biztosítja.
Kapcsolódó cikkek
- 4 tipp a jobb védekezéshez, ami nem gátolja a hatékony (táv)munkát
- A COVID-19 vírus hatása a digitalizációra
- Önjáró robot segíti a koronavírus elleni védekezést a Semmelweis Egyetemen
- Hogyan hat a COVID-19 az online szerencsejáték iparra?
- Elindult az EIT válságkezelési kezdeményezése
- A Fujitsu elérhetővé teszi szellemi tulajdonát a COVID-19 elleni harc támogatásához
- Vatera segítség a COVID-19 elleni küzdelemhez
- A SZTAKI segítségével elsőként sikerült genetikai alapon modellezni a járvány magyarországi terjedését
- A kórházi dolgozókért fogtak össze a Bridgestone munkatársai
- Telefonunkban tárolhatjuk hiteles koronavírustesztünket egy magyar fejlesztésnek köszönhetően
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.