A német kormány pénzügyi támogatást nyújt a magyar hallgatók számára
A világjárvány idején a német kormány pénzügyi támogatást kínál a magyar hallgatók számára. A Covid-19 miatt sok hallgató elvesztette a munkáját, amely lehetővé tette számukra a németországi tartózkodás finanszírozását. A Statista hivatalos adatai szerint négy külföldi hallgató közül három tanulmányainak teljes ideje alatt dolgozik, és jövedelmüket súlyosan sújtotta a világjárvány. Ezért Anja Karliczek német oktatási és kutatási miniszter bejelentette egy kamatmentes oktatási kölcsön program létrehozását a külföldi hallgatók tanulmányainak biztosítása érdekében. A németországi tanulmányokra szakosodott portál, a MyGermanUniversity adatai szerint közel 400 000 nemzetközi hallgató jár Németországban egyetemre, és ez a szám évről-évre csak nő.
Stephan Paulini, a hamburgi székhelyű MyGermanUniversity társalapítója korábban a perui Német Tudományos Akadémia Szolgálat (DAAD) igazgatója volt, és nagyon jól ismeri a németországban tartózkodó nemzetközi hallgatók helyzetét. Stephan Paulini hangsúlyozza a német kormány által megtett intézkedés fontosságát: "Ez lehetővé teszi sok magyar hallgató számára, hogy folytassák tanulmányaikat, és ne legyenek kénytelenek visszatérni saját országukba csupán a pénz hiánya miatt." A magyar diákok 2020. június 1-jétől havonta 650 euró összegű oktatási hitelt vehetnek igénybe.
Németország kiemelkedik a hallgatók legfontosabb célállomásaként, és a DAAD szerint 2017-ben a magyar hallgatók számára a három leggyakrabban keresett célországok egyike. A magyar hallgatók körében a német egyetemek iránti nagy érdeklődés annak köszönhető, hogy az oktatás magas színvonalú és 400 nemzetközileg elismert egyetemen, több, mint 20.000 alap és mesterképzést kínálnak. Ezenkívül a hallgatóknak nem kell németül tudniuk, hogy egy német egyetemen folytathassák felsőfokú tanulmányaikat. Több mint 1700 angol nyelvű mesterképzés folyik, 69% -uk nem számít fel tandíjat a német állam hatalmas gazdasági támogatása miatt.
A MyGermanUniversity tanulmányi portál (https://www.mygermanuniversity.com/) a mesterképzések legnagyobb és legteljesebb adatbázisát nyújtja Németországban, több mint 1700 angol nyelvű mesterképzéssel.
Kapcsolódó cikkek
- Saját készítésű maszkokról játékosan és tudományosan
- 4 tipp a jobb védekezéshez, ami nem gátolja a hatékony (táv)munkát
- Sztárszakma lehet az adatközponti rendszermérnök az IT területen belül
- A COVID-19 vírus hatása a digitalizációra
- A járvány hozta körülményekhez igazította új fejlesztésű kurzusait a Codecool
- Önjáró robot segíti a koronavírus elleni védekezést a Semmelweis Egyetemen
- Hogyan hat a COVID-19 az online szerencsejáték iparra?
- Megoldotta a digitális képzést az E.ON a gyakorlati oktatásban is
- A digitális oktatással kapcsolatos első tapasztalatok
- Sokan keresik a tanulási lehetőségeket a karantén ideje alatt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.