A német kormány pénzügyi támogatást nyújt a magyar hallgatók számára
A világjárvány idején a német kormány pénzügyi támogatást kínál a magyar hallgatók számára. A Covid-19 miatt sok hallgató elvesztette a munkáját, amely lehetővé tette számukra a németországi tartózkodás finanszírozását. A Statista hivatalos adatai szerint négy külföldi hallgató közül három tanulmányainak teljes ideje alatt dolgozik, és jövedelmüket súlyosan sújtotta a világjárvány. Ezért Anja Karliczek német oktatási és kutatási miniszter bejelentette egy kamatmentes oktatási kölcsön program létrehozását a külföldi hallgatók tanulmányainak biztosítása érdekében. A németországi tanulmányokra szakosodott portál, a MyGermanUniversity adatai szerint közel 400 000 nemzetközi hallgató jár Németországban egyetemre, és ez a szám évről-évre csak nő.
Stephan Paulini, a hamburgi székhelyű MyGermanUniversity társalapítója korábban a perui Német Tudományos Akadémia Szolgálat (DAAD) igazgatója volt, és nagyon jól ismeri a németországban tartózkodó nemzetközi hallgatók helyzetét. Stephan Paulini hangsúlyozza a német kormány által megtett intézkedés fontosságát: "Ez lehetővé teszi sok magyar hallgató számára, hogy folytassák tanulmányaikat, és ne legyenek kénytelenek visszatérni saját országukba csupán a pénz hiánya miatt." A magyar diákok 2020. június 1-jétől havonta 650 euró összegű oktatási hitelt vehetnek igénybe.
Németország kiemelkedik a hallgatók legfontosabb célállomásaként, és a DAAD szerint 2017-ben a magyar hallgatók számára a három leggyakrabban keresett célországok egyike. A magyar hallgatók körében a német egyetemek iránti nagy érdeklődés annak köszönhető, hogy az oktatás magas színvonalú és 400 nemzetközileg elismert egyetemen, több, mint 20.000 alap és mesterképzést kínálnak. Ezenkívül a hallgatóknak nem kell németül tudniuk, hogy egy német egyetemen folytathassák felsőfokú tanulmányaikat. Több mint 1700 angol nyelvű mesterképzés folyik, 69% -uk nem számít fel tandíjat a német állam hatalmas gazdasági támogatása miatt.
A MyGermanUniversity tanulmányi portál (https://www.mygermanuniversity.com/) a mesterképzések legnagyobb és legteljesebb adatbázisát nyújtja Németországban, több mint 1700 angol nyelvű mesterképzéssel.
Kapcsolódó cikkek
- Saját készítésű maszkokról játékosan és tudományosan
- 4 tipp a jobb védekezéshez, ami nem gátolja a hatékony (táv)munkát
- Sztárszakma lehet az adatközponti rendszermérnök az IT területen belül
- A COVID-19 vírus hatása a digitalizációra
- A járvány hozta körülményekhez igazította új fejlesztésű kurzusait a Codecool
- Önjáró robot segíti a koronavírus elleni védekezést a Semmelweis Egyetemen
- Hogyan hat a COVID-19 az online szerencsejáték iparra?
- Megoldotta a digitális képzést az E.ON a gyakorlati oktatásban is
- A digitális oktatással kapcsolatos első tapasztalatok
- Sokan keresik a tanulási lehetőségeket a karantén ideje alatt
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.