Licencszerződést kötött az LG és a Miele
Hosszú távú, a robotporszívó-technológiákra vonatkozó szabadalmi licencszerződést kötött az LG Electronics (LG) és a Miele & Cie. KG (Miele). A megállapodás szerint az LG saját fejlesztésű, szabadalmazott robotporszívó-technológiáit a Miele is felhasználhatja kereskedelmi forgalmazásra szánt robotporszívóiban.
A licencszerződés kiterjed az LG által szabadalmaztatott indukciós jelvezérlés és infravörös fény alapú navigációs rendszer használatára is, amellyel a robotporszívók pontosan és precízen képesek visszatérni töltőállomásukhoz. A további licencelt LG szabadalmak közé tartozik a csatlakoztatható poreltávolító és forgófej is. Az LG-nek több mint 700 regisztrált szabadalma van világszerte a robotporszívók kategóriájában, így a vállalatot a világ egyik legfejlettebb és legtöbb díjat elnyert robotporszívómárkájaként tartják számon.
„Az LG-nél igen hosszú és gazdag múltja van a háztartási gépek fejlesztésébe fektetett kutatás-fejlesztési munkának” — mondta Jeon Saeng-gyu, az LG szellemi tulajdon központjának ügyvezető alelnöke. „A nagy márkákkal aláírt szabadalmi megállapodások több felhasználó számára teszik elérhetővé az iparági szereplők által közösen megvalósított innovációk előnyeit.”
Kapcsolódó cikkek
- A járvány miatt lehet magasabb a villanyszámla
- Az elosztott főkönyvi technológia elterjedését segíti az LG
- Gamingben is újat hoz az LG 2020-as OLED CX tévéje
- Magyarországon is kapható az LG 2020-as K okostelefon-szériája
- Az LG történetének legjobb üzemi eredményét érte el 2020. első negyedében
- Így lehet minden nap a Föld Napja
- Új termékfilozófia alapján alkotja meg okostelefonjait az LG
- Home office egészségesen
- Idén is rangos elismerésben részesült az LG OLED tévéje a Red Dot dizájnversenyen
- Okostévéken is használhatjuk a KRÉTA és a Google Tanterem rendszereket
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.