Virtuális Startup Campus

forrás: Prím Online, 2020. június 9. 15:08

A korábbi évek innovációs roadshow-i után idén nyáron virtuális formában érkezik a Startup Campus, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH), valamint a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) középiskolásoknak szóló programsorozata, ahol a fiatal tehetségek mindent megtudhatnak a startupok világáról és segítséget kaphatnak saját ötleteik megvalósításához.

Az InnoGEN Középiskolai Program célja a startup vállalkozói kultúra és innovációs szemlélet terjesztése, valamint a tehetséges fiatalok ösztönzése saját vállalkozásuk elindításában. A programsorozat ma délután 17 órától egy virtuális találkozóval, az InnoGEN Jamboreeval indul, ahol többek között arról lesz szó, hogy mi az innováció szerepe egy krízishelyzetben, illetve a 29. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny eredményeit is  ismertetik a szervezők.
 
A Jamboree házigazdája  Trunk Tamás youtuber, aki a verseny győzteseivel és Dr. Jakab Lászlóval (MISZ) és Mülek Andreával (NKFIH) beszélget.
 
 
Az ezt követő, második InnoGEN Jamboreera június 16-án, 17 órakor kerül sor, témája pedig a közösségépítés. Szó lesz az online és offline közösségépítés kérdéseiről, a Z-generáció digitális jelenléte körüli mítoszokról illetve a közösségépítés zeneipart érintő aktuális kihívásairól is. A beszélgetéseken részt vesz Vitáris Iván, az Ivan & The Parazol frontembere, Balatoni József, azaz Jocó bácsi, középiskolai tanár és influenszer, Novák Blanka, az ifjúsági tehetségkutató verseny korábbi győztese, Kántor Kristóf, a H.O.R.U.S. egyik megalkotója, Vas Alexa, a Low Cost Robotics alapítója, valamint Volom Sára, a Photon alapítója és a Dalok Bentre kezdeményezés egyik ötletgazdája. Az InnoGEN Jamboreekat a diákok és érdeklődők online követhetik a Startup Campus Facebook oldalán.
 
Emellett InnoGEN IdeaLAB címmel ötletverseny is indul a középiskolások számára. A verseny nyertesei egy 5 hetes, online nyári képzésen vesznek majd részt, ahol elsajátíthatják egy startup indításához szükséges üzleti tudást, valamint akár 20 millió forintos kezdőbefektetést is szerezhetnek. A jelentkezési határidő június 18, melyet megelőzően a diákok a Startup Campus felkészítő workshopjain is részt vehetnek és segítséget kaphatnak a versenyen való sikeres szerepléshez.
 
Kulcsszavak: oktatás startup pályázat

Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen

Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.

2024. november 4. 17:26

Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével

Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.

2024. november 4. 10:10

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59