Nyári táborozás hátrányos helyzetű gyerekeknek
A koronavírus enyhülésével a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) - az Európai Unió Safer Internet Programjának (SIP) hazai konzorciumvezetője és hotline működtetője - 2020. június és augusztus közepe között négy alkalommal 1-1 hetes tematikus nyári tábort szervez és támogat hátrányos helyzetű gyerekek számára, közel 5 000 000 forint értékben.
A szervezet a Safer Internet Program keretében mintegy 220 gyermeknek tud egyhetes, tematizált szabadidős programot biztosítani idén nyáron. A táborokban jellemzően pécsi és Baranya megyei településeken élő, hátrányos helyzetű és/vagy nagycsaládos, 6-16 éves gyermekek vesznek részt.
A gyerekek egy-egy hetet a balatonfenyvesi táborban, egy hetet Fóton, az NGYSZ Lovasterápiás és Oktató Központjában és egy hetet Pécsett, az NGYSZ pécsi számítógépes klubja által szervezett napközis táborban töltenek.
A tematikus táborok célja, hogy felhívja a gyerekek figyelmét a biztonságosabb és jobb internetezés fontosságára, alapvető szabályaira, hisz a Covid19 járvány idején, a digitális oktatással ez még fontosabbá vált.
A SIP-oktatók az alábbi témákat érintik majd a táborokban: médiaértés, álhírek felismerése, személyes adatok (beazonosítása, védelme, digitális lábnyom), online bántalmazás (szexting, cyberbullying), kiközösítés, segítségnyújtás, közösségi oldalak használata és veszélyei, anonimitás, biztonsági beállítások, online vásárlás, bankkártyák és banki adatok biztonságos használata.
Az oktatók a „Lájkvadász” saját fejlesztésű offline társasjátékot is bevonják az oktatásba. A játékban a gyerekeknek különböző feladatokat kell teljesíteniük, szituációs és szerepjátékokat játszanak, melyek során nem csak tanulnak játékostársaiktól, de olyan hasznos tanácsokat, információkat is szerezhetnek, amelyek segítségével tudatos felhasználókká válhatnak.
Kapcsolódó cikkek
- Szülői felelősség és tanári elvárások az online oktatásban
- III. Internetbiztonsági kibeszélő
- Adatvédelem az online oktatási időszakban
- A bosszúpornótól a virtuális valóságig: elindult a Gyerekaneten.hu
- Csak a tudatos nethasználattal védhetők meg a gyerekek
- Együtt egy jobb internetért!
- Beszámoló a Safer Internet Program 2019. évi oktatási eredményeiről
- Biztonságos Internet Nap 2020
- Ötödször indítja el ’Aki ver, az nem haver’ c. kampányát a Cartoon Network
- Öt hasznos tipp, hogy biztonságban tudd gyermeked az interneten
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.