Robotikával erősít a Neumann Társaság
Egy, a hazai robotika versenyeket összefogó klaszter létrehozását, Raspberry Pi és Arduino zsebszámítógépeken alapuló oktatási anyagok kidolgozását tűzte ki célul a Neumann Társaság megújult robotika szakosztálya. A társaság szegedi informatikai múzeumában július 25-én Jared Schrieber, az oktatórobotokat fejlesztő Revolution Robotics alapítvány alapító elnöke a robotprogramozás rejtelmeibe avatja be az érdeklődőket.
A Neumann Társaság robotika szakosztályának elnökéül Szögi Zoltánt, a World Robot Olympiad versenyeket is szervező Edutus Egyetem vezérigazgatóját választották meg a héten. A szakosztály alelnökei ugyancsak a magyar robotika jól ismert szereplői: egyikük Dudás Dávid, a Revolution Robotics fejlesztési vezetője, másikuk pedig Abán Csaba, a Baptista Szeretetszolgálat robotikai felkészítő tanára, a Magyar Ifjúsági Robot Kupa egyik szervezője.
„A Neumann Társaság évek óta támogat robotika versenyeket és szakköröket az ország minden részében, tavaly pedig az Európában először hazánkban megrendezett World Robot Olympiad győri döntőjének lebonyolítása kapcsán alakult ki szoros együttműködés társaságunk és a hazai robotikai szereplők között” – mondta dr. Beck György, a Neumann Társaság elnöke.
„Hagyomány és jövő – egyaránt fontosak számunkra. A Neumann Társaság megújult robotika szakosztálya örömmel néz szembe a kihívással, hogy a legkisebbek számára is karnyújtásnyira hozza a robotikát és a robotversenyek világát. Természetesen a kutatókról és az ipari szereplőkről sem feledkezünk meg a programunk során” – hangsúlyozta Szögi Zoltán, a szakosztály új elnöke.
A Neumann Társaság informatikai múzeumában, a szegedi Szent-Györgyi Albert Agorában idén nyáron folyamatosan zajlanak informatikai táborok, amelynek keretében a gyerekek robotikai ismeretekre is szert tehetnek. Július 25-én, szombaton délelőtt külön Robotika Napot rendeznek a múzeumban: a múzeumba váltott belépőjeggyel bárki számára látogatható nyílt napon a robotika tábor résztvevői és robotjaik mutatkoznak be, továbbá az a vakvezető robotkutya is kiállításra kerül, amellyel 2019-ben szegedi diákok aranyérmet nyertek a robotikai olimpia egyik dániai bajnokságán. Mellettük Jared Schrieber, a Revolution Robotics nonprofit alapítvány alapító elnöke a magyar fejlesztésű oktatórobotjainak programozásába avatja be az érdeklődőket.
Július 25-től az év végéig a szegedi tárlatot megalapító kibernetikus, dr. Muszka Dániel 1962-es humanoid robotja, a Szegedi Robotember másolata is megtekinthető lesz.
Kapcsolódó cikkek
- Gyártás a Covid-19 időszakában
- Hatalmas üvegtáblákat mozgat az ABB robotrendszere
- Új LEGO MINDSTORMS Robot feltaláló készlet
- Újdonságok a szegedi informatikatörténeti kiállításon
- Optimalizált robotközlekedés
- Elérhető a magyar nyelvű MI és robotikai képzés
- Boldog születésnapot, YuMi!
- Az OnRobot útjára indítja plug-and-play intelligens Screwdriverét
- Hogyan lehetne hatékonyabban elterjeszteni a digitális írástudást az EU-ban?
- Universal Robots - új kezelőfelület a gyorsabb integrálás érdekében
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.