Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
Az ELTE Informatikai Kar idei felvételi eredményei a növekedésről, a felsőoktatási rendszerben elfoglalt pozíció megerősödéséről szólnak. Az átlagpontszám a tavalyihoz képest is emelkedett, immár 436 pont, programtervező informatikus szakon pedig az első két hely az ELTE-é.
A most zárult felvételi eljárásban összesen 911 hallgatót vett fel az ELTE Informatikai Kar, ez a szám megközelíti az előző év kiugróan magas felvételi létszámát. Ebből 509 fő szeptemberben a budapesti programtervező informatikus BSc képzésen kezdheti meg tanulmányait. Itt a tavalyi 380-ról 395-re nőtt a bejutáshoz szükséges pontszám, ami országosan kiemelkedően magas. Sőt, ezen az alapszakon az ELTE szombathelyi képzésére lehetett a második legmagasabb (336-os) ponthatárral bekerülni, a Debreceni Tudományegyetem lett a harmadik (323).
Az ELTE Informatikai Karon a legmagasabb a ponthatár a műszaki menedzser szakon is (352), gépészmérnöki szakon pedig csak a Budapesti Műszaki Egyetem (330) tudta az ELTE-t megelőzni.
A magas ponthatárok mellett a mesterképzések esetében mintegy 50%-os emelkedés figyelhető meg a felvettek számában, a múlt évi 95 hallgató után idén már 140-en nyertek felvételt.
Szeptemberben indul először az Ipar 4.0 mesterképzés is, Szombathelyen és az EIT Digitalban. Korábbi évekhez hasonlóan magas felvételi ponttal (300 pont) a legjobb szombathelyi diákok jutottak be az ELTE Informatikai Kar Savaria Műszaki Intézet gyakorlatorientált gépészmérnök képzésére.
Fontos eredmény, hogy az egyes képzési területeken a felvételt nyert hallgatók számának emelkedése a minőség emelkedésével jár együtt. Ezt legjobban az mutatja, hogy az átlagpontszám a tavalyihoz képest is emelkedett, immár 436 pont.
Az idei felvételi pontszám emelkedés azt igazolja, hogy az informatika területén tanulni vágyó fiatalok nagyra értékelik az ELTE Informatikai Kar biztos elhelyezkedést és a nemzetközi szinten is versenyképes, kettős diplomás mesterképzéseit.
Kapcsolódó cikkek
- Mesterséges tananyagot fejleszt az ELTE és a Microsoft
- Tématerületi Kiválósági Program online Workshopja az ELTE-n
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Égető kérdések megvitatásával kezdte meg a távolléti oktatást az ELTE Informatikai Kara
- Online feladatbankkal segíti az informatika érettségire készülő diákokat a Neumann Társaság
- Educatio kiállítás 2020
- Hamarosan dönteni kell a továbbtanulásról
- Jubilál a továbbtanulók nagyrendezvénye
- Egyetemi felvételi: ezt kell átgondolnia a családoknak
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.