Technológiai startupok, versenyre fel!
A UiPath az idén is keresi a legígéretesebb, robotikával és automatizációval foglalkozó startupokat Kelet-Közép-Európában. A UiPath Automation Awards 2020 díjra, augusztus 30-ig várják a pályázatokat, Magyarországról is. A nyertes nemcsak szakmai és technikai támogatást kap a régió első, több mint 10 milliárd dollárra értékelt vállalatától, a UiPath-tól, de a Microsoft által felajánlott 50 000 eurós pénzdíj is az övé lehet. Az elismerés akár a tech óriások közé is emelheti.
A Microsoft a Start-up kategória kizárólagos szponzora a UiPath Automation Awards 2020 versenyen és a kategória nyertesét 50 000 eurós pénzjutalomban részesíti. A kiíró UiPath az automatizáció és a robotika területén élenjáró, feltörekvő startupok jelentkezését várja a megmérettetésre a kelet-közép-európai régióból. A UiPath mentori segítséget, értékesítési és technikai támogatást, globális jelentlétet biztosít a verseny győztesének, amely belépő lehet a világ dollármilliárdos tech cégeinek elit klubjába.
Az UiPath Automation Awards versenyt tavaly hirdették meg először Start-up és Scale-up kategóriában. Jelentkezni 2020. augusztus 30-ig lehet a UiPath honlapján, ahol a részvétel pontos feltételei is megtalálhatók.
A Microsoft azért támogatja a versenyt, mert elkötelezett a régió és benne Magyarország technológiai fejlődése iránt és úgy véli, a közel jövőben a térség fontos szerepre tehet szert a digitális átalakulás és az automatizáció területén. A Microsoft az élet minden területén támogatja az olyan kezdeményezéseket, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy a technológia révén az emberek sokkal többre legyenek képesek. Felhő megoldásai és a mesterséges intelligenciára épülő fejlesztései révén a robotika és az automatizáció területén a Microsoft vezető szereplőnek számít.
A UiPath maga is Kelet-Közép-Európa növekvő globális súlyát demonstrálja saját történetével, hiszen a Romániából induló robotikai vállalkozás néhány év leforgása alatt vált a régió első 10 milliárd dolláros értéket meghaladó, és a szoftveripar leggyorsabban növekedő vállalatává. A Microsoft Azure felhőszolgáltatásait használó UiPath ma a robotizált folyamat-automatizáció (RPA – Robotic Process Automation) vezető vállalata a világon.
Startupokat támogató programja keretén belül a Microsoft már 15 éve a működik együtt a UiPath-al. Közös céljuk az innováció előmozdítása a rohamosan fejlődő automatizáció területén a kelet-közép-európai régió feltörekvő vállalkozásainak körében.
Kapcsolódó cikkek
- Robotikai automatizálás határok nélkül
- Az OnRobot bővíti termékei képességeit
- A befektetésarányos megtérülés kobotok esetén
- Lízing – a költséghatékony megoldás robotok telepítésére
- Magyar oktatórobottal gyakoroltak a gyerekek Szegeden
- Tovább bővíti partneri hálózatát a Universal Robots Magyarországon
- Robotikával erősít a Neumann Társaság
- Digitális képességekkel a munkanélküliség ellen
- A virtuális tárgyalóban is fontos a személyesség
- Gyártás a Covid-19 időszakában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.