Egyéni ízléshez igazítja a híreket a legújabb hírszerkesztő oldal, a fress.hu
Ma Magyarországon hozzávetőleg 100 magyar nyelvű hírportál működik. A fress.hu hazai startup egyetlen oldalon és egyetlen kattintással lehetővé teszi, hogy bárki személyre szabottan összegyűjtse azokat a híreket és portálokat, amiket olvasni szokott, majd a rendszer még ajánl is az olvasó ízléséhez, szokásaihoz illeszkedő cikkeket.
Mesterséges intelligencián alapul a fress.hu rendszere
Az oldalon jelenleg összesen 70 hírportál érhető el, a legnagyobbtól a legkisebbig. A weboldal kategória és keresőszavak szerint is testre szabható: 17 témakör áll a felhasználók rendelkezésére, a szabadszavas keresőnek köszönhetően pedig még célzottabban is megtalálhatók a hírek. A rendszer az aktuális tartózkodási hely szerint is képes a hírportálok ajánlására. A mesterséges intelligencia figyeli a trendi forrásokat, a népszerű topikokat, és azokat is ajánlja. A felhasználók között hasonló ízlésűeket is keres, és ez alapján finomítja a hírek válogatását. Így mindenki egy teljesen egyedi híroldalt hozhat létre néhány kattintással. A saját válogatás elmentéséhez regisztráció szükséges, amely a fress.hu weboldalon ingyenesen elvégezhető.
Még mindig sokan olvasunk híreket
A Digitális Közösségmérési Tanács legfrissebb adatai szerint a legnagyobb hazai híroldalak közel egymilliós napi szintű látogatottsággal rendelkeznek. 2020. márciusában, a vírus megjelenésekor különösen nagyot nőtt a híroldalak látogatottsága. A járvány kirobbanásakor 34 millió feletti oldalletöltési számmal indult a március 9-i hét, egy hét múlva csúcsra jutva, március 16-án a Digitális Közösségmérési Tanács, szerint a magyarországi híroldalak forgalma 55,7 millióra nőtt. Egy évvel ezelőtt március 2-22. között csak 20-30 millió letöltés keletkezett.
A Digital News Report 2020-as, 80.000 fős, 24 országos felmérése alapján az internetes hírolvasás a közösségi médián, főként Facebookon keresztül zajlik. 2016-tól az idei évig 12%-os visszaesés figyelhető meg a nyomtatott sajtó terén, és a televízióból is egyre kevesebben tájékozódnak hírekről, miközben a digitális hírfogyasztás folyamatosan nő.
Kapcsolódó cikkek
- A hazai weboldalak közel fele nem biztonságos
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
- Budapesttel erősít a leglátogatottabb magyar utazási oldal
- Rekordkínálattal indult el Gódor András sonkás-sajtos webshopja
- Megújult a Safer Internet Program (SIP) honlapja
- Elektromos autós portál indult
- Online csapatépítés, nem csak a karantén idejére
- Folyamatos a Vivre növekedése
- Online tudásplatformjával segít a Tork az egészségügyi dolgozóknak
- Március 16. óta megtízszereződött az Okos Doboz forgalma
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.