Olvassunk e-könyvet!
Szépirodalmat és szakirodalmat egyaránt publikálnak, a két terület arányait az olvasói érdeklődés dönti majd el. Az e-könyvtár boltjában öt, a könyvesboltokban is megvásárolható, de ma már a neten is elérhető e-könyvet találhatnak az érdeklődők. A Vikk.net kínálatában jelenleg a következő letölthető e-könyvek szerepelnek: Sztolár Miklós: Jelzálog (kisregény), Nógrádi Gábor: Galambnagymama (gyermekirodalom), Szilágyi Vilmos: Intim kapcsolatok (szexológia), Chi Wicca: NemS negyedek (napló), Kürt Computer Rendszerház Rt.: Infostrázsa (informatikai biztonság).
A másik, E-kiadó névre keresztelt vállalkozást a Digital Future működteti, amely a Valhalla által megjelentetett könyveket kínálja letölthető formában. "Nyitáskor" tíz könyv közül válogathattak az olvasók, a sci-fi és fantasy művek mellett Cooper és Walter Scott klasszikusai voltak elérhetőek, az e-kötetenkénti 400 forintos árat az Inter-Európa Bank rendszerén keresztül fizethetik ki a vásárlók.
A kódolt PDF formátumú szövegek az ingyenes Glasbook Reader programmal olvashatók.
***
Siker után kudarc?
Az egyik legnépszerűbb író, Stephen King állítása szerint 450 000 dollár bevételre tett szert a Riding the Bullet című kisregény online kiadásából. Ez újabb lökést adott főleg a fiatal, mindeddig kiadatlan íróknak, hogy online kínálják műveiket, akiknek vonzódását tovább növeli, hogy az elektronikus könyvek lényegesen gyorsabban elkészülnek, mint a nyomtatottak, és a kiadók sokkal magasabb honoráriumot fizethetnek a szerzőnek. Ez utóbbi persze csak akkor éri meg, ha az olvasók fizetnek, ami azonban King sikere ellenére sem biztos. A mester legújabb vállalkozása, a The Plant kiadása ugyanis kudarcba fulladt, így folytatását bizonytalan időre felfüggesztette, mivel azt sem látni, hogy az interaktivitás vajon előnye vagy hátránya lesz-e az új formátumnak. Mindenesetre Jack Kerouac Orpheus Emerged című kisregé-nyének legújabb kiadásában több mint 500 link, valamint számos hanganyag és film található.
Kapcsolódó cikkek
- eBook publikáció az új Adobe Digital Editions szoftverrel
- A Lausanne-i Könyvtár a Google-on
- MEK: webtér-archiválás és képadatbázis az elektronikus könyvtár tervei között
- Európai digitális könyvtár magyar részvétellel
- Megjelent az első magyar nyelvű iLife könyv
- Több mint 300 informatikai szakkönyv a Mercator Stúdiónál
- A számítógép és az agy: 34 év után újra megjelent Neumann utolsó munkája
- Mit érdemes a fotósnak olvasnia?
- Microsoft online könyvkereső
- A Microsoft több millió könyvet digitalizál