Hány napot kell dolgoznunk egy iPhone 12 Pro-ért?
A Picodi analízis csapata összehasonlította az iPhone 12 Pro (128 GB) árát az átlagbérekkel különböző országokban, hogy kiderítsék hány napot is kell dolgozni az új Apple termékért világszerte.
Az iPhone 12 Pro 128 GB-os verziójának hivatalos ára Magyarországon 439 990 forint lesz. Valamint az idei évben sem fülhallgatót, sem töltőt nem találunk majd a dobozban.
A KSH adatai szerint, az idei átlagbérek 395.900 forint bruttó (263.300 Ft nettó) körül mozognak. Ez azt jelenti, hogy egy átlagos magyarnak 35,1 napot kell dolgozzon egy iPhone 12 Pro-ért (anélkül, hogy enne is valamit). Összehasonlításképp az elmúlt év adataival, Magyarország eredménye pontosan ugyanannyi lett, mint tavaly.
A magas keresetek Svájcban és az USA-ban lehetővé teszik az új iPhone megvásárlását 4,4 és 6,1 ledolgozott nappal.
A legrosszabb a rangsorban ahol az iPhone 12 Pro kapható, India és Mexikó lett: ezekben az országokban, egy átlagos polgárnak 54,4 napi bért kell az új iPhone-ra szánnia…
A keresés módszertana
Az iPhone Index 2020 kiszámítása a helyi Apple és hivatalos eladó helyeken nyilvánosan bejelentett iPhone 12 Pro árak alapján történt. Az átlagfizetések az országok hivatalos statisztikai hivatalai oldalairól származnak (Magyarországon a KSH), és az iPhone árak az adott országokban való közzétételének napjára érvényesek. A nettó bérek a helyi bérszámoló kalkulátorok segítségével lettek kiszámolva. A havi fizetéseket elosztottuk 21-el – egy hónap átlagos munkanapjainak számával. Azokban az országokban, ahol a statisztikai hivatalok a heti béreket alkalmazzák, a fizetést elosztottuk 5-tel.
Kapcsolódó cikkek
- 4G-képes nyomógombos telefonok a HMD Globaltól
- Világelső 5G technológiával és gesztusvezérléssel érkeznek a Huawei csúcskészülékei
- 5 dolog, amit már ma tegyünk meg az okoseszközeink biztonságáért
- Xbox Game Pass Ultimate a Samsung legújabb készülékein
- Novembertől kapható Magyarországon a Xiaomi Mi 10T szériája
- Megérkezett a OnePlus 8T csúcskategóriás okostelefon
- Négy új készüléket mutatott be az Apple
- A HMD Global az ezredik szoftverfrissítést ünnepli
- A fiatalokat célozza meg a Huawei legújabb készüléke
- A HTC Desire 20 Pro: már kapható a boltokban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.