Januárban megtartják a továbbtanulók nagyrendezvényét
Új helyszínt és időpontot kapott a felsőoktatás irányába tendáló diákok éves nagyeseménye, az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás: a szervezők friss bejelentése szerint már biztosan megrendezik, 2021. január 21-23. között az online térben, egy úttörőnek számító virtuális expo keretében.
„Huszonegyedjére hozzuk tető alá a kiállítást, ahol a diákokat a továbbtanulással és egyéb képzési lehetőségekkel kapcsolatban tájékoztatjuk, és ahol ők közvetlenül a számukra szimpatikus intézmény tanáraitól, hallgatóitól kérdezhetnek. A 2021-es rendezvény azonban a víruskörülmények és óvintézkedések miatt számunkra is olyan újdonságot hoz, amelyre nem volt példa az elmúlt két évtizedben: az információkat a fizikai tér helyett chatszobás találkozások keretében lehet begyűjteni” - tájékoztatott az Educatio főszervezője, Maszlavér Gábor.
A továbbtanulni vágyók így januárban biztonságosan, az online térben, mégis személyesen informálódhatnak egyetemi szakokról és az oda kapcsolódó közéletről, a bekerülés feltételeiről, vagy éppen a vizsgaidőszak sajátosságairól, valamint képzésekről, gyakornoki programokról, nyelvtanulási vagy Erasmus lehetőségekről. Adott diák konkrétan beléphet azoknak az egyetemeknek a „szobáiba”, amelyek számára vonzóak lehetnek, és ott személyesen kérdezheti az illetékeseket, de előadásokra is „beülhet”, hogy például aktuális felvételi információkról, pontszerzési lehetőségekről, vagy az e-felvételi rendszer használatáról tájékozódjon.
„Tekintettel arra, hogy ebben a feje tetejére állt világban a találkozási körök beszűkültek, az esemény a résztvevő intézmények, kiállítók számára is innovatív lehetőséget kínál, hiszen itt újra közvetlenül, mégis kockázatmentesen lehet kapcsolódni a Z generációval” - tette hozzá a főszervező.
Közép-Európa legnagyobb oktatási kiállításán tavaly 200 szervezet állt majdnem 55.000 látogató rendelkezésére. A szervezők a kivitelezésre egy olyan, böngészőből futtatható, reszponzív, ráadásul többnyelvű programot hoztak létre, amely képes egyszerre több száz stand és több ezer látogató kiszolgálására.
Kapcsolódó cikkek
- Sürgeti a nagyvállalatok és az egyetemek oktatási együttműködését az EJMSZ
- Az idei műszaki felvételik nagy vesztese a magyar gazdaság jövője lehet
- Mérföldkő a hazai agrár-felsőoktatásban
- Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
- Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Educatio kiállítás 2020
- Hamarosan dönteni kell a továbbtanulásról
- Jubilál a továbbtanulók nagyrendezvénye
- Egyetemi felvételi: ezt kell átgondolnia a családoknak
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.