Új, Magyarországon egyedülálló vizsgálatok a CMC Déli Klinikán
Nyilván mindenki kíváncsi rá, hogy a COVID-19 betegségből való felgyógyulását követően vagy az oltás beadása után mennyire védett és vajon mennyi ideig tudja megőrizni immunitását a vírussal szemben. Ezekre a kérdésekre kínál megnyugtató és hazánkban egyedülálló választ a CMC Déli Klinika. Sváby András a Heti Napló című műsorában már eredményesen tesztelte az új és hazánkban kizárólagosan itt elérhető vizsgálatokat.
A késői ellenanyagok termelődése a fertőzést, vagy a COVID-19 vakcina beadását követő 3.- 4. hét után éri el a maximumot. Ezek a késői ellenanyagok biztosítják a hosszú távú (hónapokig-évekig) tartó védelmet az újabb vírusfertőzés ellen.
A termelődő ellenanyagok mennyiségének meghatározása mellett kiemelt fontosságú az ellenanyagok vírus-semlegesítő hatásainak megismerése. Tehát a vizsgálat kiterjed arra is, hogy az ellenanyagok milyen vírus gátló hatást biztosítanak, mennyire vagyunk védettek a fertőződéssel szemben.
Ezekkel az új vizsgálatokkal pontosan meghatározható az a gátló hatás, amellyel a vérben lévő ellenanyagok képesek semlegesíteni az új koronavírus különböző variánsait, mutánsait.*
A biológiai alapú mesterséges intelligenciával támogatott módszer jelentős előnye, hogy a hazai betegekből származó teljes koronavírus törzsek ellen termelődő ellenanyagokat, valamint az itthoni vírus mutánsok elleni semlegesítő, gátló hatásokat lehet vele pontosan meghatározni. Tehát a vizsgálat kiterjed arra is, hogy az ellenanyag jelenléte mellett mennyire vagyunk védettek a fertőződéssel szemben.
A késői ellenanyagok termelődése a fertőzést, vagy a COVID-19 vakcina beadását követő 3.- 4. hét után érik el a maximumot. Ezek a késői ellenanyagok biztosítják a hosszú távú (hónapokig-évekig) tartó védelmet az újabb vírusfertőzés ellen.
Minőségbiztosított, biológiai alapú mesterséges intelligenciával is támogatott vizsgálatokat egy személyre szabott, egyedi rizikófelméréssel is kiegészítik a CMC Déli Klinikán annak érdekében, hogy a pontos diagnosztikához minél több információ álljon rendelkezésre a kórelőzmény, az egyéni rizikófaktorok, a vírusfertőzés lefolyása / COVID-19 vakcina beadása illetve az ellenanyag termelés mennyisége, dinamikája és koronavírus neutralizációs hatásai kapcsán.
*Jelenleg a Magyarországon 2020-ban izolált B59 szekvenciájú („wuhani” típusú) és a 2021-ben izolált B1.1.7 szekvenciájú („brit mutáns” típusú) koronavírusok elleni gátló hatások vizsgálatait végezzük el. Ref: 1. Huan et al - Cellular & Molecular Immunology 28 May 2020
Kapcsolódó cikkek
- Életmentő drónok fejlesztésén dolgozik a Vodafone Csoport
- Elkészült a tömeg-lélegeztetőrendszer prototípusa az Óbudai Egyetemen
- Óvakodjunk a COVID-19 vakcinával kapcsolatos csalásoktól és álhírektől
- Forradalmi újítás a visszérsebészetben
- Egyre népszerűbb a telemedicina
- A harmadik hullám visszavetette a gyors talpraállási reményeket
- Elindult a sebeszem.hu weboldal
- T-DOC: A modern doktor – online rendel
- Hatékony egészségügyi megoldásokat jelentett be a Zebra
- Folytatódik a harc a kibertérben