Balogh János és Bozsóki István kapta a Dr. Magyari Endre-díjakat
A hírközlési ágazat életműdíjának számító Dr. Magyari Endre-díjakat Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke idén Balogh János ezredesnek, az NMHH főosztályvezetőjének, valamint Bozsóki Istvánnak, a Nemzetközi Távközlési Egyesület (ITU) osztályvezetőjének adta át ma a győri Széchenyi István Egyetem online rendezvényén. A távközlés világnapjához kapcsolódó konferencián a hírközlési szakma Covid-áldozatairól is megemlékeztek egy meteorológiai ballon felengedésével.
„A járvány nyomán az eddigieknél is élesebben látszik, hogy merre vezet az út: az újgenerációs hálózatok megvalósítása sürgetőbb, iránta az igény erősebb, mint valaha” – fogalmazott Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke a távközlés világnapja alkalmából megtartott online szimpóziumon május 13-án.
Karas Monika, az NMHH elnöke a két Magyari Endre-díjassal: Balogh Jánossal és Bozsóki Istvánnal. Fotó: NMHH, Sebestyén Gábor
A távközlési képzésben és a kutatásban fontos szerepet játszó győri Széchenyi István Egyetem rendezvényén rendhagyó gyászszertartáson emlékeztek meg a koronavírusban elhunyt hírközlési szakemberekről: főhajtás mellett egy meteorológiai ballont engedtek föl koszorúval, szalagján versrészlettel. Az NMHH támogatásával három további ballont is elindítottak, amelyek hírközlési kutatási célokat szolgálnak. A konferencián a 3G kivezetését mérlegelő kerekasztal-beszélgetést is tartottak a hírközlési szolgáltatók és az NMHH képviselőivel. A résztvevők leszögezték: az elavult technológia fenntartása ugyanannyi erőforrást visz el, mint ami egy újgenerációs hálózat üzemeltetése, sőt, az újabb hálózatok energia- és költséghatékonyabbak.
Fábián Anna Gertrúd egyetemi hallgató megemlékező szavai mellett Dr. Radics Kornélia, az Országos Meteorológiai Szolgálat elnöke és Aranyosné dr. Börcs Janka, az NMHH főigazgatója felengedi a koronavírusban elhunyt távközlési szakemberek emlékére készült gyászballont a távközlési világnapon Győrben. Fotó: Széchenyi István Egyetem, Májer Csaba József
A konferencián hagyomány, hogy kiosztják a Dr. Magyari Endre-díjakat is, amellyel a hírközlési piac területén kiemelkedő életműveket díjazza az NMHH elnöke 2015 óta. Idén Balogh János és Bozsóki István kapta ezt az elismerést. Balogh János az NMHH Védelmi és Rendészeti Frekvenciagazdálkodási Főosztályának vezetője, aki a nem polgári frekvenciagazdálkodás legmagasabb rangú vezetőjeként egyszerre felel a honvédelmi és belügyi frekvenciák zavarmentes biztosításáért, a nemzetközi hadgyakorlatok megszervezéséért és a külföldi delegációk látogatásának biztosításáért. Negyvenéves katonatiszti és nem polgári frekvenciagazdálkodási pályát tudhat maga mögött.
Dr. Borbély Gábor, a győri Széchenyi István Egyetem távközlési tanszékének vezetője Varga Róbert egyetemi hallgatóval útnak indít egy hírközlési kutatási célokat szolgáló, az NMHH támogatásával készült meteorológiai ballont a távközlési világnapon Győrben. Fotó: Széchenyi István Egyetem, Májer Csaba József
A másik díjazott Bozsóki István, aki 1997 óta dolgozik a Nemzetközi Távközlési Egyesületnél. 2007-ben az ITU Távközlési Fejlesztési Irodájához került, és a fejlődő országok spektrumgazdálkodási és műsorszórási segítségéért volt felelős. 2013 áprilisában a szervezet spektrumgazdálkodási és műsorszórási részlegének vezetője lett, 2016 novembere óta pedig az ITU Távközlési hálózatok, Spektrumgazdálkodási és Infrastruktúra Osztályának vezetője. Nemzetközi munkája nyomán a szakma világszerte ismeri nevét és teljesítményét.
Kapcsolódó cikkek
- A járvány első hulláma alatt is jól teljesített a digitális infrastruktúra
- Két vidéki frekvenciapályázat tervezetét fogadta el a Médiatanács
- Csúcsot döntve telefonáltunk és interneteztünk a járvány második hulláma alatt
- Bünteti a problémás webshopokat az NMHH és a Nébih
- Lezárult a Budapest 95,3 MHz-re kiírt rádiós pályázat
- Az idősek digitális készségét szeretné fejleszteni az NMHH
- A médiaszolgáltatási díjak elengedésével kapcsolatban ad tájékoztatást a Médiatanács
- Médiatanács: több mint 120 millió forint támogatás közösségi rádiók és televíziók működésére
- A rádiók és televíziók mentesülnek a médiaszolgáltatási díj megfizetése alól
- Csökkent a járvány alatt a televíziós termékmegjelenítések száma
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.