Hiánypótló podcastcsatorna segíti a fogyatékkal élők és az épek párbeszédét
Megszüljem vagy inkább elvetessem a babát, ha kiderül, hogy nagy valószínűséggel sérülten érkezne a világra? Helyt tud-e állni a munka világában az épek között egy fogyatékkal élő? Hogy viselkedjünk egy kerekesszékessel a mindennapokban? Segítsünk? Hogy segítsünk? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel foglalkozik a Kereketoldok podcastcsatorna.
Fogyi, rokkant, nyomi – hogyan illik szólítani egy kerekesszékest? Hogyan barátkozik meg a testével az, aki alapból tökéletlennek indul? Hol és mit dolgozik egy fogyatékkal élő? Az április elején indult Kereketoldok podcastcsatorna az ilyen és ehhez hasonló izgalmas és érdekes témákat járja körbe. A beszélgetéssorozat elindítója és hangja Kis Adrienn szerkesztő-újságíró, aki maga is kerekesszékben él.
A hiánypótló kezdeményezés célja nem más, mint hogy közelebb hozza a fogyatékkal élőket az épekhez azáltal, hogy olyan kérdéseket és témákat boncolgat, amelyekről szívesen beszélgetnénk, de vagy nem merünk, vagy nem tudjuk, hogyan is közelítsük meg az adott szituációt.
„Vannak olyan témák, amiket nagyon bátortalanul, ezáltal pedig felszínesen közelítünk meg a közbeszédben, pedig szerintem sokkal előremutatóbb, ha egyszerűen csak megmutatjuk a maga valójában. Persze, ehhez kérdezni is kell, de bizonyos helyzetekben ettől is tart a többségi társadalom. Ilyen például a fogyatékosság is, amit mindig igyekszünk óvatosan tálalni, de annyira próbáljuk nem megbántani a másikat, hogy a végén abból lesz a baj, mert elmegyünk egymás mellett, és éppen a legfontosabbat felejtjük el: beszélgetni! Podcastepizódjaimban beszélgetőtársaim segítségével és a saját életemen keresztül szeretném megmutatni, hogy milyen helyzetek, kérdések, problémák vagy éppen vicces szituációk merülhetnek fel, ha az ember egy kicsit másképp, esetemben például egy (pink) kerekesszékben éli az életét. Hiszek abban, hogy ezek a beszélgetések segítenek lazábban, elfogadóbban, nyitottabban állni azokhoz az emberekhez, akik első ránézésre jó nagy hendikeppel rendelkeznek – másodikra pedig kiderül, hogy ők is ugyanolyan átlagemberek, mint aki két lábon jár” – meséli Kis Adrienn, a Kereketoldok podcast megálmodója és elindítója.
A beszélgetéseket a Youtube, Facebook, Spotify és Apple podcast felületen lehet követni és meghallgatni.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult Magyarország legfelvilágosultabb üzleti podcast műsora
- Új műsorvezetőt igazolt a legnépszerűbb magyar kulturális podcast
- Az ABB bemutatja „A robot podcast” sorozatát
- Podcast felvételizőknek az ELTE Informatikai Karán
- A Betone Network népszerű audió műsorok felületeit értékesíti
- Elindult a HungaroControl Podcast
- A magyar hölgyek körében is egyre hódítanak a podcastok!
- SAP-ügyfelek podcast-interjúi a karanténidőszakról
- Újabb két rész érhető el a Jaguar Racing videós podcastjából
- Tények és fikció: mi az 5G és mi nem?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.