Hiánypótló podcastcsatorna segíti a fogyatékkal élők és az épek párbeszédét
Megszüljem vagy inkább elvetessem a babát, ha kiderül, hogy nagy valószínűséggel sérülten érkezne a világra? Helyt tud-e állni a munka világában az épek között egy fogyatékkal élő? Hogy viselkedjünk egy kerekesszékessel a mindennapokban? Segítsünk? Hogy segítsünk? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel foglalkozik a Kereketoldok podcastcsatorna.
Fogyi, rokkant, nyomi – hogyan illik szólítani egy kerekesszékest? Hogyan barátkozik meg a testével az, aki alapból tökéletlennek indul? Hol és mit dolgozik egy fogyatékkal élő? Az április elején indult Kereketoldok podcastcsatorna az ilyen és ehhez hasonló izgalmas és érdekes témákat járja körbe. A beszélgetéssorozat elindítója és hangja Kis Adrienn szerkesztő-újságíró, aki maga is kerekesszékben él.
A hiánypótló kezdeményezés célja nem más, mint hogy közelebb hozza a fogyatékkal élőket az épekhez azáltal, hogy olyan kérdéseket és témákat boncolgat, amelyekről szívesen beszélgetnénk, de vagy nem merünk, vagy nem tudjuk, hogyan is közelítsük meg az adott szituációt.
„Vannak olyan témák, amiket nagyon bátortalanul, ezáltal pedig felszínesen közelítünk meg a közbeszédben, pedig szerintem sokkal előremutatóbb, ha egyszerűen csak megmutatjuk a maga valójában. Persze, ehhez kérdezni is kell, de bizonyos helyzetekben ettől is tart a többségi társadalom. Ilyen például a fogyatékosság is, amit mindig igyekszünk óvatosan tálalni, de annyira próbáljuk nem megbántani a másikat, hogy a végén abból lesz a baj, mert elmegyünk egymás mellett, és éppen a legfontosabbat felejtjük el: beszélgetni! Podcastepizódjaimban beszélgetőtársaim segítségével és a saját életemen keresztül szeretném megmutatni, hogy milyen helyzetek, kérdések, problémák vagy éppen vicces szituációk merülhetnek fel, ha az ember egy kicsit másképp, esetemben például egy (pink) kerekesszékben éli az életét. Hiszek abban, hogy ezek a beszélgetések segítenek lazábban, elfogadóbban, nyitottabban állni azokhoz az emberekhez, akik első ránézésre jó nagy hendikeppel rendelkeznek – másodikra pedig kiderül, hogy ők is ugyanolyan átlagemberek, mint aki két lábon jár” – meséli Kis Adrienn, a Kereketoldok podcast megálmodója és elindítója.
A beszélgetéseket a Youtube, Facebook, Spotify és Apple podcast felületen lehet követni és meghallgatni.
Kapcsolódó cikkek
- Elindult Magyarország legfelvilágosultabb üzleti podcast műsora
- Új műsorvezetőt igazolt a legnépszerűbb magyar kulturális podcast
- Az ABB bemutatja „A robot podcast” sorozatát
- Podcast felvételizőknek az ELTE Informatikai Karán
- A Betone Network népszerű audió műsorok felületeit értékesíti
- Elindult a HungaroControl Podcast
- A magyar hölgyek körében is egyre hódítanak a podcastok!
- SAP-ügyfelek podcast-interjúi a karanténidőszakról
- Újabb két rész érhető el a Jaguar Racing videós podcastjából
- Tények és fikció: mi az 5G és mi nem?
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.