Magyar oktató a világ legjobb hálózati szakemberei között
A Training360 oktatóját, Ország Tamást is beválasztották a világ 50 legjobb Cisco hálózati szakértője közé. A Cisco Instructor Excellence díjjal egy-egy kategóriában az éves szinten legjobb hallgatói visszajelzésekkel rendelkező oktatókat díjazzák világszerte.
A CISCO a világ egyik legnagyobb hálózati eszközgyártója. Megoldásait kizárólag minősített trénerek oktathatják, számuk világszerte több, mint 10 ezerre tehető. A vállalat nemzetközi sztenderdek alapján folyamatosan méri a trénerek teljesítményét, mégpedig a hallgatók online visszajelzései alapján. Ennek eredményét minden évben összesítik és a legkiválóbbakat különböző kategóriákban Cisco Instructor Excellence díjjal ismerik el. A 2020-as évben a Nagyvállalati hálózati megoldások kategóriában világszerte 54 oktató ért el kimagasló teljesítményt, köztük Magyarországról Ország Tamás, a Training360 oktatója.
„Büszkék vagyunk arra, hogy nálunk oktat a világ egyik legkiválóbb hálózati szakembere. Tamás egyébként már másodszor részesül ebben az igazán szűk kört érintő elismerésben, ráadásul most egy olyan időszakban, amikor egyik pillanatról a másikra kellett a klasszikus tantermi képzésről teljes egészében online-ra váltani” – mondta Kovács Zoltán, a Training360 oktatási és fejlesztési igazgatója.
Ország Tamás 14 éves kora óta foglalkozik számítástechnikával. Pályáját programozóként kezdte, majd rendszerszervezőként, üzemeltetőként dolgozott számos pozícióban, főképp bankoknál. Első nemzetközi minősítését 1999-ben szerezte, oktatói debütálása is erre az időszakra tehető. „Ekkor kaptam felkérést egy oktatóközponttól arra, hogy tartsak hálózatüzemeltetői képzéseket. Mostanra már az oktatás vált a fő hivatásommá, de a Training360 üzemeltetői csapatának aktív tagjaként továbbra is gyakorlom a szakmát” – mondta Ország Tamás. A szakembernek ez utóbbi kapcsán komoly kihívást jelentett a vállalat online oktatásra történő tavalyi átállítása, melyet az üzemeltetői csapat a covid járvány első hullámának indulásakor mindössze néhány nap alatt sikeresen megoldott.
Kapcsolódó cikkek
- Hello IT! for Women: júliusban ingyenes informatikai kurzus indul nők számára
- Ingyenes élményinformatika kurzus indul az ELTE Informatikai Karán
- Monor iskoláiban is elérhető már a Vodafone Digitális Tanterem megoldása
- Nemzetközi felmérés bizonyítja a digitális kompetenciafejlesztés fontosságát
- Magyar akkumulátoripari szakértőket képez az EIT InnoEnergy
- Atlassian tréningek a Training360-nál
- A Microsoft támogatásával folytatódhat tovább a HTTP Alapítvány digitális képzési programja
- Sulinetwork-díjat kapott Pluhár Zsuzsa
- Tanácsok és tippek a Rátz Tanár Úr Életműdíj díjazottjaitól
- 30 millió ember fejlesztette tudását a Microsoft és a LinkedIn kurzusain
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.