PMI díjak projektmenedzsereknek
A PMI fontosnak tartja, hogy a projektmenedzser szakembereknek lehetőséget nyújtson a megmérettetésre, eredményeik megismertetésére a tágabb szakmával. A PMI díjak nemcsak a pályázók saját országában jelentenek elismerést, de lehetőséget nyújtanak a nemzetközi fordulóban való részvételre is. A PMI Budapest, Magyar Tagozat 2021-ben két nemzetközi díjat hirdet meg.
• Az „Eric Jenett Projektmenedzsment Kiválóság Díj”-at azoknak a szakembereknek az elismerésére hozták létre, akik figyelemre méltó teljesítményükkel és a szakmához való hozzájárulásukkal maradandót alkottak a projektvezetés, a technikai projektmenedzsment, valamint a stratégiai és üzleti projektmenedzsment területén.
• A „Fiatal Projektmenedzser Szakember Díj”-at azoknak a fiatal szakembereknek az elismerésére alapították, akik 25 és 35 év közöttiek és munkájukkal már jelentős mértékben hozzájárultak a projektmenedzsment szakma fejlesztéséhez, alkalmazva a projektmenedzsment gyakorlatát megfelelve ezzel a PMI standardoknak.
Miért érdemes pályázni?
• A díjazottoknak ingyenes részvételi lehetőséget biztosítanak a PMI Budapest, Magyar Tagozat „Art of Pro-jects” évente megrendezésre kerülő, angolnyelvű konferenciáján, ahol az ünnepélyes díjátadóra is sor kerül;
• Egyéni, lézergravírozott trófeával és oklevéllel ismerik el a teljesítményüket;
• Választhatnak egy a pmi.org gondozásában megjelent szakkönyvet ismereteiknek további elmélyítésére;
• A nyertesek nevezését biztosítják a nemzetközi PMI pályázati fordulóra, valamint segítik őket az oda benyújtandó pályázat elkészítésében;
• A nemzetközi shortlistre kerülés esetén - a PMI szponzorálásában - lehetőségük nyílik az Amerikai Egyesület Államokban képviselni a magyar projektmenedzser szakmát, a PMI pályázat feltételei szerint;
• A projektmenedzsment területén elért eredményeik, széleskörű nyilvánosságot kapnak a szakmai sajtóban és egyéb fórumokon;
• A PMI Budapest, Magyar Tagozat szakmai rendezvényein előadási lehetőséget biztosítanak számukra;
• Lehetőséget kapnak a PMI által oktatott egyetemi tantárgyakon, mint vendég oktató, óraadó részt venni, ezzel segítve PMI Budapest egyetemi oktatási munkáját;
• Meghívják őket a következő évi zsűriben való részvételre, mint bíráló bizottsági tag.
Jelentkezés és jelölés feltételei:
• A díjakra a nevezés, jelölés útján történik. A jelöléshez legalább egy személy hivatalos jelölése szükséges, önmagát senki nem jelölheti a díjra.
• A jelölteknek nem szükséges PMI és PMI Budapest, Magyar Tagozat tagsággal rendelkezniük.
• A jelöltek bármilyen területen tevékenykedhetnek: üzleti, kormányzati, nonprofit szervezet, tudományos kör, kutatás, tanácsadás, képzés.
További információkat a pályázatok részleteiről az alábbi honlapokon találhatnak:
• Jelölés a Fiatal Projektmenedzser Szakember Díjra: https://pmi.hu/pmi-budapest-young-professional-award
• Jelölés az Eric Jenett Projektmenedzsment Kiválóság Díjra: https://pmi.hu/eric-jenett-project-management-excellence-award
A lebonyolítás menete:
• Jelölési határidő: 2021. augusztus 15.
• Pályázatok benyújtásának határideje: 2021. szeptember 15.
• Szóbeli meghallgatás a rövidlistára került pályázóknak: 2021. október második fele
• Eredményhirdetés: 2021. november 4.
Kapcsolódó cikkek
- Együttműködési megállapodást kötött a PMI Budapest, Magyar Tagozat és az Óbudai Egyetem
- Stratégiai megállapodást kötött a Corvinus és a PMI Budapest
- Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája 2020
- Ki lesz 2020-ban az „Év Projektmenedzsment Diplomamunkája” pályázat nyertese?
- Az elmúlt 50 évben ezek az informatikai projektek voltak a legnagyobb hatással a világra
- Májusban Budapest a projektmenedzsment világ fővárosa
- Erősödő szakmai közélet a hazai projekt menedzser szakmában
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.