Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája
2021. november 4-én került megrendezésre a 2021-as Év Projektmenedzsment Diplomamunkája Pályázat eredményhirdető és díjátadó eseménye. A pályázatra összesen 19 szakdolgozat érkezett különböző egyetemek tanulóitól (BME, Budapesti Corvinus Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Óbudai Egyetem, Eötvös Lóránd Egyetem, Stuttgarti Egyetem). A beérkező szakdolgozatok közül egy hattagú, egyetemi oktatókból és nagy tapasztalattal rendelkező projektmenedzserekből álló zsűri választotta ki a nyerteseket.
A zsűri tagjai Dr. Papp Horváth Viktória (Budapesti Corvinus Egyetem, Egyetemi Adjunktus), Dr. habil Csiszárik-Kocsir Ágnes (Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kar, Kutatási Dékánhelyettes, Egyetemi Docens), Dr. Fehérvölgyi Beáta (Pannon Egyetem, Dékán), Dr. Prónay Gábor (Budapesti Műszaki Egyetem, Címzetes Egyetemi Docens), Ungár György (Citibank, Finance Üzletág Igazgató) és Kovács Endre (Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, Projektmenedzser), Dobos Oszkár (PMI Budapest, Magyar Tagozat Titkár), Balogh László (PMI, Alelnök) és Dr. Kertész Máté (PMI, Alelnök) voltak.
A pályázat idén is kiemelkedően magas pályamű érkezett, összesen 19 dolgozat. Minden dolgozat magas színvonalú volt, így a zsűrinek nem volt könnyű dolga.
A díjazottak és témáik:
Az MSc/MA kategóriában 1. Helyezést ért el Fejes Petra, aki szakdolgozatát „Viselkedési projektmenedzsment: Nudge-ok alkalmazása a projektsikerért” címmel írta a Budapesti Corvinus Egyetemen. Konzulense Dr. Aranyossy Márta volt.
Az MBA/Posztgraduális kategóriában 1. helyezett Taletovics-Bagi Renáta lett, aki szakdolgozatát „A kompetens üzleti elemző, mint az informatikai projektek sikerének kulcsa” címmel írta a Budapesti Metropolitan Egyetemen. Konzulense Csanádi Péter volt.
A zsűri Taletovics-Bagi Renáta pályázatát nevezi a PMIEF James R. Snyder International Student Paper of the Year Award díjra.
A zsűri közös döntés alapján BSc/BA kategóriában 2021-ben idén díjat nem adományozott.
Az első helyezett elnyerte a szakmában elismertnek számító Év Diplomamunkája díjat projektmenedzsment tematikában, ingyenes részvételi lehetőséget kapott a PMI Budapest, Magyar Tagozat Art of Projects konferenciáján, valamint ingyenes részvételi lehetőséget kap a HTE szervezésében megrendezendő PM Fórum projektmenedzsment konferencián.
Az első három legjobbnak ítélt dolgozat szerzője a kiíró szervezetek elismerő oklevelén túl választhat egy, a pmi.org gondozásában megjelent szakkönyvet, ingyenes részvételi lehetőséget kapott az Art of Projects konferencián történő részvételre. Az első helyezett konzulense szintén ingyenes belépőt kapott az Art of Projects konferenciára, az első három helyezett konzulensének díja pedig egy tetszőlegesen választott, a pmi.org gondozásában megjelent szakkönyv.
Az eseményt a Project Management Institute (PMI) Magyar Tagozata szervezte, együttműködve a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület (HTE) Projektmenedzsment szakosztályával.
A szervezők nagyon köszönik az összes pályázónak a részvételt és gratulálnak a nyerteseknek. A jövőben céljuk aktívabbnak lenni az egyetemeken, különösen a vidéki intézményekben, hogy még többen pályázhassanak az Év Diplomamunkája pályázaton. A pályázattal fő missziójuk továbbra is a projektmenedzsment tudományának népszerűsítése és az ifjabb generációkkal való megismertetése lesz.
Kapcsolódó cikkek
- Megvan a HTE Fekete László-díj nyertese
- Újra lehet pályázni a HR Best Futureproof Organizations kategóriájában
- Négy rádiós pályázaton hirdetett nyerteseket a Médiatanács
- Hosszabbít Az Év Honlapja Pályázat
- Széchenyi-egyetemi spinoff vállalkozás nyert támogatást termékfejlesztésre és hasznosításra
- Project Management Institute minősítést szerzett a Corvinus
- Kampány és pályázat indul a veszélyeztetett madarakért
- Egyensúlyt teremt a női szemlélet a mérnöki pályán
- Startol Az Év Honlapja pályázat!
- Indul a 20 éves jubileumi ‘Az Év Honlapja’ pályázat!
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.