Egymillió forintos álomgépet kapott a streamer az iPontól ajándékba
A tehetséges, de anyagi nehézségekkel küzdő közösségépítő mostantól a munkásságához méltó eszközparkkal segítheti a fiatalok online jelenlétének fejlesztését.
Közel egymillió forintos számítógéppel lepte meg a A nagy stream alakítás első szereplőjét az iPon novemberben. A Twitch platformján a Szeged környéki tanyavilágból mzsuzsi néven közvetítő Magyar Zsuzsanna (Zsuzsi) azzal hívta fel magára a webshop figyelmét, hogy a koronavírus-helyzet nyomán megváltozott munkakörülményei miatt kezdett streamelni: az Alternatíva Egyesületnél ifjúságsegítőként tevékenykedő Zsuzsi „békeidőben” 13-25 év közötti fiatalok számára szervez eseményeket, a civilszervezetnél pedig azért dolgoznak, hogy a fiatalok értelmes, közösségépítő célokat találjanak és hasznosan töltsék el a szabadidejüket.
Az ünnepek közeledtével rendszerint eluralkodik az emberen az „adni jó” érzés, ez pedig gyakorlati lehetőségekkel társult az iPon őszi megbeszélésén, melynek nyomán elindult A nagy stream alakítás. Ennek keretében olyan, értékeket átadó és közösséget építő tartalomgyártókat keres meg a magyarországi gamer társadalom elsődleges hardverforrása, akiknél a növekedési korlátot az informatikai háttér jelenti. „Nagyjából száz nézőnél húztuk meg a képzeletbeli határvonalat, és olyan személyeket keresünk, akiknek a nagyobb eléréshez vezető úton a minőségi, modern elvárásoknak megfelelő teljesítményű hardver hiánya az egyetlen gátló tényező” – mondja Hagymási Balázs, az iPon kommunikációs vezetője.
A járványhelyzet alapjaiban változtatta meg az életünket, így az Alternatíva Egyesület közösségi tere is bezárt, ahova a vírus előtt bárki elmehetett és barátságos közegben alakíthatott ki kapcsolatokat a kortársaival. Zsuzsi 2021 januárjában kezdett streamelni napi rendszerességgel azzal a céllal, hogy az online térbe szorult fiatalok számára hasonlóan barátságos, nyitott és befogadó közösséget hozzon létre.
Az elmúlt hónapok során Zsuzsi egy Xbox One S konzolról közvetített, anyagi lehetőségei nem tették lehetővé a lényegesen nagyobb teret és lehetőséget rejtő számítógépes tartalomgyártást. „Ha játékot szerettem volna váltani, ahhoz először le kellett állítanom a közvetítést, ráadásul a konzolos játékokban a közösségi játék lehetőségei jóval limitáltabbak, a stream minőségéről nem is beszélve” – mesélt a nehézségekről mzsuzsi. „Hatalmas előrelépést jelent az iPontól ajándékba kapott számítógép, ez egy olyan eszköz, amivel az összes akadályt és korlátot le tudom küzdeni, és tényleg csak arra kell koncentrálnom, hogy a közösségemmel jól érezhessük magunkat. Bármelyik új, népszerű játékot gond nélkül játszhatjuk, és a közvetítési eszköztáram, a beállítások lehetőségei is megnyíltak előttem” – tette hozzá.
„Évek óta az első sorban ülve vagyunk szem- és fültanúi az audiovizuális szórakoztatás digitális transzformációjának, mely az élő közvetítések térnyerésével kínál izgalmas és lehetőségekben gazdag interaktív tartalmakat. Tudjuk, hogy az online streaming nehéz kenyér. Értéket közvetíteni, élőben, kreatívan és szórakoztatóan a közönséghez szólni sokkal nehezebb, mint az általános vélekedés tartja. Ráadásul a technikai szempontból vett minőség biztosítása borsos eszközberuházást igényel.” – véli Hagymási Balázs. „Elhivatottságot és tehetséget nem tudunk adni, viszont a streamhez szükséges eszközök terén élen járunk a piacon, ezért határoztunk úgy, hogy abban segítjük a kis streamereket, amiben a legjobbak vagyunk: hardverben.”
A program első támogatottja tökéletes példa a tehetséges és önzetlen alkotóra, akit anyagi helyzetéből adódóan a technika akadályozott a növekedésben. A hardvert a TFK csapata válogatta össze az iPon megújult gépösszerakójával, az Asus Pro Art B550 Creator alaplapra épülő Ryzen 5 5600G processzorból, Asus TUF RTX 3060 OC videókártyából és többek között 16 GB G.Skill Trident Z memóriából álló konfiguráció költségeit pedig a webshop állta. Az építésről és az átadásról is készült videó hagyományteremtő céllal. Novembertől kezdődően minden hónapban egy-egy streamert támogat majd az iPon, a célszemélyeket pedig a rajongók választhatják ki. „Bízunk a közösség erejében, hisszük, hogy a nézők tisztában vannak kedvenceik technikai nehézségeivel, és jó szívvel ajánlják majd őket az iPon videók alatt kommentek formájában. A sorozatot a nézőkkel közösen tervezzük alakítani, ezért mindenkit arra biztatunk, hogy ajánlásával támogassa kedvenc streamereit.” – buzdít szavazásra az iPon kommunikációs vezetője.
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.