Több mint 600 alkotást neveztek a veszélyeztetett madarak megóvására indított kampányban
Minden várakozást felülmúlva, összesen 634 alkotást neveztek a Telenor, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) és a Cellect Hungary közös pályázatára, amely a fecskék fészkeinek megóvására fókuszált. A grafikai munkák az ország minden tájáról érkeztek, a grafikus művészektől kezdve az óvodásokig sokakat megmozgatott a kiírás. A díjnyertes fecskerajz 100%-ban lebomló, környezetbarát telefontokon köszön majd vissza, ezzel is hirdetve a faj védelmét. Az eladásokból 500 forint pedig az MME madárvédelmi programját támogatja.
A Telenor, a Cellect és az MME összefogásának célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a füsti- és molnárfecskék védelmére. A madarak tavasszal ugyanabba a fészekbe térnek – vagy térnének – vissza, amit ősszel maguk mögött hagynak, azonban sokszor erre nincs lehetőségük. A fecskeállomány csökkenésének megállításához alapvető feladat a fészkelőhelyek fenntartása és megóvása, ehhez pedig elengedhetetlen a lakossági edukáció.
Annak érdekében, hogy minél több emberhez eljusson az üzenet, a Telenor, a Cellect és az MME fecskéket ábrázoló, környezetbarát mobiltokokkal hívja fel a figyelmet a fészkek megőrzésének fontosságára. A szervezők ennek első lépéseként nyílt alkotói pályázatot hirdettek egy fecskés grafika megtervezésére. Szeptember végéig 634 pályázati munka érkezett be, jelentősen túlszárnyalva az előzetes várakozásokat. A legfiatalabb pályázó 5 éves volt, a legidősebb pedig 65.
A beérkező műveket Czikkely Panni formatervező művész, az Év madarát ábrázoló mobiltok tervezője, Orbán Zoltán, az MME szóvivője, Fejes Bertold, a Cellect Hungary értékesítési és marketing vezetője, valamint Mészáros Attila, a Telenor Magyarország Zrt. vállalati kommunikációs igazgatója bírálta el. A győztes grafikát Kövesdi Mihály (Újszász) készítette el, a második helyen holtversenyben Molnár Éva (Budapest) és Südi Mirtill (Lovasberény) végzett.
"A győztes fecske erőt és tiszteletet sugalló, letisztult, mégis mesterien részletes volt. Azonnal el tudtam képzelni a telefontokon, ahogy betölti és uralja azt. A rajzban szereplő madár dinamikus és lendületes, szinte megelevenedik és kiröppen a képről - így pedig a tokról is majd, ezzel üzenve, hogy bár önálló és nem tarthatjuk a markunkban, mégis sokat tehetünk érte" – értékelte az alkotást Czikkely Panni.
Az első helyezett pályaműve limitált szériás, 100%-ban lebomló, növényi alapú anyagból készült mobiltokokon köszön majd vissza. A komposztálható kiegészítő segítségével így még szélesebb kör ismerheti meg a füsti- és molnárfecskéket érintő problémákat. A három legjobbnak ítélt grafikai terv benyújtói értékes mobiltelefonokat kapnak.
„Grafikusként és egyben amatőr madárfigyelőként egyből felkeltette az érdeklődésem a pályázat, amely ráirányítja a figyelmet ezekre a csodás madarakra. Gyerekkorom óta nagyon szeretem a fecskéket, mindig is lenyűgözött az ügyességük, karakterességük és ahogy kecsesen cikáznak. A rajzomban is egy ilyen pillanatot szerettem volna elkapni és visszaadni; röptük játékosságát, dinamikáját” – mondta a nyertes pályázat kapcsán Kövesdi Mihály.
Bár a pályázati kiírás szerint csak 16 éven felüliek jelentkezhettek, sok iskolai közösség, így teljes osztályok és óvodai csoportok is részt vettek benne. A rendkívüli érdeklődésre való tekintettel a zsűri 3 különdíjat is átadott Miski Panni, Horsa Regina és Miskolczi Bence műveinek. A 11 éves Bence krónikus sokízületi gyulladással járó autoimmun betegségben szenved, ami miatt egy darabig ceruzát sem tudott a kezébe venni; a jelenleg tünetmentes kisfiú a fecskés pályázattal ismét kiélvezhette az alkotás örömét.
Az egyes Apple és Samsung készülékekkel kompatibilis, díjnyertes, fecskés grafikával ellátott környezetbarát telefontokok a Telenor webshopjában elérhetők november közepétől. Minden eladott kiegészítő árából 500 forint az MME monitoring és élőhelyvédelmi programjait támogatja.
A nyertes grafikák az alábbi oldalon elérhetőek: https://www.telenor.hu/veddafecsket
Mi az a környezetbarát tok?
A 100%-ig növényi alapanyagból (biopolimer és lenforgács) készült mobiltelefon tok ideális választás lehet a környezetbarát szemléletű vásárlóknak. A termék komposztálásra alkalmas körülmények között 6-24 hónap alatt lebomlik. Nem tartalmaz kémiai színezéket és újrahasznosított csomagolással kerül forgalomba.
Kapcsolódó cikkek
- Ideathon 4.0: fókuszban a pénzügyi innováció és a fenntarthatóság
- Közeleg a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny beadási határideje
- Rekordszámú nevezéssel zárult a 20 éves jubileumi ’Az Év Honlapja’ pályázat
- Az Év Projektmenedzsment Diplomamunkája
- Megvan a HTE Fekete László-díj nyertese
- Újra lehet pályázni a HR Best Futureproof Organizations kategóriájában
- A POCO márka először a magyar mobilszolgáltatói kínálatban
- Négy rádiós pályázaton hirdetett nyerteseket a Médiatanács
- Újabb extrákat kínál a Telenor a Hiper tarifák előfizetőinek
- Hosszabbít Az Év Honlapja Pályázat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.