A HONOR és a WGSN bemutatja a jövő tech és divattrendjeit
Az új HONOR 50 okostelefon kapcsán a HONOR ismertette az okostelefonok megjelenését meghatározó divattrendeket. Ezek közül kiemelkedik a monogrammánia és a tech couture. A divat iránt fogékony felhasználók számára minden eddiginél fontosabb, hogy online identitásuk feltűnő legyen.
A HONOR szeretné jobban megérteni az okostelefon szerepét az önkifejezésben, ezért a fogyasztói viselkedések feltérképezésével bízta meg a WGSN-t, a fogyasztói és dizájntrendek vezető nemzetközi intézetét. A kutatás során többek közt arra keresték a választ, hogy mi mozdítja elő a merészebb technológiai megoldásokat alkalmazó termékek keresletét.
Elmozdulás a tech couture felé
2022-es évhez közeledve a felhasználók újragondolják azt, ahogy az életüket élni szeretnék. Ezt a változást a WGSN “mindennapos extravaganciaként” nevezi, és arra utal, hogy a vásárlók egyre nagyobb számban keresik azokat a lehetőségeket, amelyekkel kiléphetnek a megszokott keretek közül. Emlékezetes és megragadó élmények után kutatnak, melyeken keresztül újraéledhet optimizmusuk. „A felhasználók kifejezetten igénylik azokat a termékeket és szolgáltatásokat, amelyek extravaganciát hoznak a mindennapokba. Így segítve, hogy a radikális önkifejezés terén kompromisszumokat nem ismerő módon fejezhessék ki magukat” - fejti ki a WGSN. „A dizájn válaszreakció a technológiai iparban fellelhető homogenitásra, amely hozzájárul a személyesebb és kifejezőbb megjelenéshez.”
HONOR Code: egyedi külső a határozott megjelenésért
A WGSN kutatása megerősítette a monogramos dizájn egyértelmű beépülését a trendek közé. Ez a stílus új megoldást jelent az önkifejezésben és határozott megjelenést kölcsönöz viselőjének. „2018-tól kezdődően számos divatház újította meg monogramos kollekcióját, ami egyfajta válaszként szolgált az egyre népszerűbb logómániára. 2021-ben a monogramos stílus új irányával találkozhatunk. A márkák új szintre emelik monogramos kollekciójukat, hogy a vásárlók ezzel is megmutathassák saját stílusukat” – magyarázza a WGSN.
A márkalogós ruházattal és kiegészítőkkel a 90-es évek stílusa előtt is fejet hajtanak a vásárlók. A HONOR 50 egyéb színváltozatok mellett a HONOR Code verzióban is elérhető a nemzetközi piacon, ami különleges módon láttatja a HONOR logót a hátlapon.
„A HONOR 50 szétválasztja a márka öt betűjét és új módon rakja őket össze. A hologramszerű, ismétlődő megjelenéssel energikus és vibráló vizuális hatást kelt” – fejti ki Yuan Ze, a HONOR vezető tervezője. „Ez a szemkápráztató dizájn különlegessé teszi az okostelefonok világában, mivel a legújabb trendek inspirálták, és új irányt képvisel a jellemzően fekete, valamint visszafogott színű okostelefonok között.”
Önkifejezés a vlogging és a metaverzum világában
Az önkifejezés iránti igény rohamosan nő, és ez a technológiai eszközök fejlődésében is nyomon követhető. A fogyasztók olyan termékeket keresnek, amelyek nemcsak jól néznek ki, de hasznos funkciókkal bírnak, teret adva a kreatív tartalomgyártásnak. A több hónapos bezártság egyre inkább az online világ felé terelte az embereket, ahonnan próbáltak erőt meríteni és inspirálódni.
Ahogy a kijelző vált az egyik legfőbb kapoccsá a világ és a felhasználó között, egyre inkább megjelent az igény az egyedi online identitás létrehozása iránt, amelyen keresztül mindenki megmutathatja saját történetét. A WGSN ezt a jelenséget „ösztönző menekülésnek” nevezi. Adrien Mollet, a WGSN vezető tanácsadója hozzáteszi: „A jövő az erőfeszítés és kreatív önkifejezés időszaka. A felhasználók sok időt töltenek tartalomgyártással annak reményében, hogy tartalmuk széles körben elterjedt lesz. Magas minőségű alkotásokat készítenek saját életükről, stílusukról, értékeikről és helyzetükről.”
A fizikai és digitális világ összefonódásával a felhasználók előszeretettel fordulnak a vlogginghoz és a digitális tartalmak előállításához, hogy megmutassák magukat. A WGSN szerint az önkifejezés céljából készült tartalmak száma évről-évre nő a közösségi médiában. Mind a tartalom előállítói, mint pedig fogyasztói hajtják ezt a típusú, no-filter trendet, megmutatva stílusuk és érzéseik.
A vlogging népszerűségét a HONOR 50 okostelefon sem hagyja szó nélkül. A felhasználók számos beállítás közül választhatnak, a többkamerás móddal pedig felvételkészítés közben válthatnak az előlapi és hátlapi kamerák között. Ezzel egy felvételben több nézőpontot is rögzíthetnek. A videó készítője valós időben örökítheti meg saját érzéseit, élményeit, így még közvetlenebb kapcsolatot tarthat fent közönségével.
A HONOR szakértőkkel vizsgálja a stílus, az okostelefonok és az önkifejezés evolúcióját
A HONOR panelbeszélgetésre hívta a WGSN-t, Matthew Drinkwatert, a London College of Fashion divatinnovációs vezetőjét, Liza Urla ékszerszakértőt, a Gemologue alapítóját és kreatív vezetőjét és Amelia Liana divatvloggert, aki több mint 500.000 Instagram követővel bír. A beszélgetéshez Yuan Ze, a HONOR vezető tervezője csatlakozott, hogy megvitassák a divatot és technológiát formáló trendeket, és a HONOR 50 által nyújtott önkifejezési lehetőségeket.
A panelbeszélgetés:
Kapcsolódó cikkek
- Idősotthonoknak adományoz tableteket és okostelefonokat a Vodafone
- Az OPPO a negyedik legnagyobb okostelefon szállító Magyarországon
- Dizájner darabokkal a fenntartható magyar textiliparért
- Csúcskategóriás termékek készülnek a HONOR új ipari parkjában
- Okostelefon trendek szülőknek
- A HONOR bemutatja erőteljes és kompakt laptopjait 10. generációs Intel Core processzorral
- A HONOR bejelentette a HONOR 50 nemzetközi elérhetőségét
- Új okostelefont és okosórát mutatott be a HUAWEI
- Okostelefonnal készített filmeket mutat be a Samsung
- A POCO márka először a magyar mobilszolgáltatói kínálatban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.