Mik azok az RSI botok?
Az RSI botok olyan mutatók, amelyeket figyelembe véve hatékonyabbak és sikeresebbek lehetünk a kriptovaluták adás-vételében. Éppen ezért fontos, hogy megértsük, hogy pontosan mik is ezek és miben segítenek.
Először is, mi az az RSI bot pontosan?
Az RSI a Relative Strength Index, magyarul relatív erősségi index rövidítése. Ezt a technikai mutatót pénzügyi piacokon, többek között a kriptovaluták piacain is használják. Azt a célt szolgálja ez a jelzőszám, hogy segítségével egy eszköz, például a kriptovaluta historikus erősségét vagy gyengeségét tudjuk ábrázolni a múltbéli időszak záróárai alapján. Ezt egyszerűbben hívhatjuk piaci lendületnek, hangulatnak is. A mutató egy nullától százig terjedő skálán mutatja ezt az értéket.
A bűvös harmincas és hetvenes érték
A kereskedők két lényeges érték átlépését szokták figyelni. Az első ilyen a harmincas szint. Ennek közelében a terméket általában túladottnak tekintik. Ez nem jelent mást, mint hogy itt a várakozások szerint az eladások már mérséklődnek, majd abbamaradnak. Ezt a feltételezések szerint a vételi oldal erősödése követi. Röviden összefoglalva: a harmincas értéken vagy efelett várható, hogy az eszköz árfolyama emelkedni kezd. Sok befektető ezt a szintet tekinti jó beszállási, eszközvásárlási alkalomnak.
Ezzel szemben a hetvenes szintnél sokan az eszköz túlvásároltságáról, túlárazottságáról beszélnek. Ez azt jelenti, hogy itt a vásárlási szándék gyengülésével lehet számolni, és helyette az eladások beindulása prognosztizálható. Ez pedig természetesen az árfolyam csökkenésével járó folyamat. A hetvenes szintet tehát sok befektető megfelelő kiszállási szintnek tekinti. Fontos még megjegyezni, hogy a mutató a kilengések számával, valamint a vizsgált időszakkal számol.
Hogyan működik az RSI bot?
Lehetőség van benne beállítani, hogy mekkora százalékon szeretnénk bevásárolni a kiszemelt kriptovalutából, és milyen százaléknál szeretnénk értékesíteni azokat. Nem csak egy tranzakciót lehet beállítani a programban. Több cél beállításával növelhetjük a profit lehetőségét, amíg az eszköz el nem éri a tervezett eladási százalékot.
A Tradensea RSI bot figyelembe tudja venni az esetleges árfolyam különbségeket is. Ez egy nagyon hasznos funkció, melynek értelmében azt figyeli az automatizmus, hogy az eladási árfolyam nem alacsonyabb-e a vételi árnál, mert ebben az esetben nem jön létre a tranzakció. Ez egy olyan beépített kontroll, ami analizálja a beszálló pozíciókat az eladási értékhez viszonyítva, és csak azokat az ügyleteket engedélyezi, amik semmiképp sem eredményeznek veszteséget a felhasználónak. Ilyen módon csak a profitot termelő műveletek futhatnak le.
Amennyiben olyan pozícióink vannak, amik nem tudnak a fent leírt elvek szerint megvalósulni, két opció közül választhatunk. Az egyik, hogy kivárunk, amíg nem tudunk profitot realizálni, a másik pedig, hogy beállítunk ezeknek egy rögzített profit százalékot, amin manuálisan eladunk, ha elér ahhoz a ponthoz a piac.
Az RSI botok is remek segítséget jelentenek az automatizált kereskedés során. Ha megtanuljuk őket használni, kiaknázhatjuk a bennük rejlő lehetőségeket.
Kapcsolódó cikkek
- A Hungarian Vizsla Inu idei éve
- Pontgyűjtés helyett jön a kriptovaluta
- December elején nyit az első magyar kriptotőzsde
- Lezárult az új magyar kriptovaluta privát értékesítése
- A művészetet támogatja az új magyar kriptovaluta
- Új magyar kriptovaluta jelent meg a piacon
- Kínai tőzsdén a vizsla
- Elkészült a világ első kriptovaluta söre
- 50.000 dollár közelében egy Bitcoin
- Nemzetközi tőzsdén a magyar vizsla
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.