Új digitális alkotóműhely a Mobilis Interaktív Kiállítási Központban
A nagyközönségnek új élményeket, az általános és középiskolás diákoknak korszerű ismereteket, a Széchenyi István Egyetem hallgatóinak pedig hatalmas segítséget jelent tanulmányaik gyakorlati alkalmazásához az a digitális alkotóműhely, amellyel a Mobilis Interaktív Kiállítási Központ egy határon átnyúló, Interreg-projekt keretében gazdagodott.
Zelles Tamás, dr. Baranyi Péter Zoltán, Keszthelyi Bernadett, Németh Zoltán és dr. Dőry Tibor a műhelytérben. (Fotó: Horváth Márton)
„Az idén ünnepeljük a Mobilis fennállásának tizedik évfordulóját. Az első évtizedet a folyamatos fejlődés jellemezte, és bízunk benne, hogy a következő tíz év is hasonlóan mozgalmas lesz e falak között” – fogalmazott dr. Dőry Tibor, a kiállítási központ ügyvezetője. Hozzátette, a fiatalok jövőjét, a Széchenyi István Egyetem utánpótlását is alapvetően meghatározza, hogy a gyerekek milyen kreativitással, alkotóképességgel rendelkeznek, milyen kompetenciáik vannak. Fejlesztésükhöz nagyban hozzájárul a most létrehozott digitális alkotóműhely, amely épp ezeket a 21. században szükséges képességeket hívja elő.
Németh Zoltán, a Győr-Moson-Sopron Megyei Önkormányzat elnöke a pályázati monitoringbizottság tagjaként üdvözölte az elkészült beruházást. Mint mondta, bár sok sikeres pályázat valósul meg a szlovák–magyar határ menti térségben, de ez az oktatási célú fejlesztés kiemelkedőnek mondható a régió fiataljainak képzése szempontjából. Elmondta, mintegy 160 millió forintos támogatásból, nyolcmillió forintos önrésszel készülhetett el a Mobilis új tudományos játszótere.
Modern digitális eszközöket rejtenek a konténerek. (Fotó: Horváth Márton)
„Korábban a tudás felülről jött, de a digitális világgal mindenki számára hozzáférhetővé, minden korosztálynak elérhetővé vált. Az egyetemen is látjuk, hogy a fiatalok fejlett digitális kultúrával érkeznek, birtokában vannak annak a tudásnak, amely a digitális világban való eligazodáshoz szükséges” – emelte ki dr. Baranyi Péter Zoltán, a Széchenyi István Egyetem rektora. Hozzáfűzte, az elkészült alkotóműhely éppen ezen az alapelven nyugszik, és azt szolgálja, hogy a legmodernebb technológiák mindenki számára hozzáférhetőek legyenek. A rektor kiemelte, a műhely a Széchenyi-egyetem hallgatóinak és az oktatóinak a munkáját is nagyban segíti.
Keszthelyi Bernadett, a Mobilis általános igazgatóhelyettese kifejtette, a központ új létesítményében a hagyományos technológiák kapcsolódnak a digitálishoz. A látogatók ezen eszközök és az alkotó pedagógia módszere által használható, működő alkotásokat hozhatnak létre. A műhely nyitott minden korosztály számára, illetve nyitott műhelyként segíti az egyetemi hallgatók projektjeit is. Hétköznapokon iskolai csoportokat, hétvégente pedig családokat várnak a különleges műhelytérbe.
Érdemes kipróbálni a versenyautó-szimulátorokat. (Fotó: Horváth Márton)
A műhelyben megtalálható a mikroelektronika, a 3D nyomtatás, a lézervágás, a digitális varrás és hímzés, valamint a hagyományos eszközök mellett a robotika is, derült ki Zelles Tamás ismertetőjéből. A műhelymester bemutatta azt a két, szintén a beruházás keretében telepített professzionális versenyautó-szimulátort, amelyek 12 éves kortól használhatóak.
A fejlesztés a SlovakiaRinget üzemeltető vállalkozással közös partnerségben, európai uniós pályázati forrásból és a magyar állam támogatásával valósult meg.
Kapcsolódó cikkek
- Tudományos és Innovációs Parkot valósít meg a Széchenyi István Egyetem Győrben
- A rali-világbajnokság egyik legerősebb csapatát erősíti a Széchenyi István Egyetem hallgatója
- A Red Bull volt fejlesztőmérnökétől tanulhattak a Széchenyi István Egyetem hallgatói
- Nemzetközi projekt nyitókonferenciáját rendezte a Széchenyi István Egyetem
- A Széchenyi István Egyetem üzbég hallgatója nyerte el a legjobb angol nyelvű előadás díját
- Forma–1-es mérnöklegendák is előadnak a Formula Student Symposiumon
- Drónfejlesztő és -gyártó cégbe társult a Széchenyi István Egyetem
- Konferencia a Széchenyi István Egyetemen: fókuszban az autonóm járművek
- Mindig van holnap – űrhajósokat látott vendégül a Széchenyi István Egyetem
- Robotika: Európa-bajnoki dobogón a Széchenyi István Egyetem csapata
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.