A Siemens megnyitja az utat az intelligensebb hálózat felé Romániában
A megújuló energia növekvő aránya világszerte nyomást gyakorol a nem erre tervezett villamosenergia-hálózatokra. Az új igények jelentette kihívásokra digitális technológia bevezetésével válaszolnak a hálózatirányítók. Így tett a romániai Distributie Energie Oltenia (DEO) is, amely a Siemens szoftverével kívánja megoldani az intelligensebb hálózatfelügyeletet.
Románia áramellátásában ugyanis egyre nagyobb a megújuló energiaforrások részaránya. A szél-, nap- és biogáz-erőművek együttesen az ország energiatermelésének 16 százalékát biztosították 2020-ban, de ez az arány 2030-ra várhatóan eléri a 35 százalékot. A megújuló energiaforrások villamos hálózatba integrálásához, az ellátás minőségének és megbízhatóságának javításához azonban korszerű hálózatirányító szoftver is szükséges.
Az új Siemens hálózatirányítási szoftver éles indulása várhatóan 2023 végén lesz a romániai Distributie Energie Oltenia (DEO) craiovai irányítóközpontjában, mely újabb mérföldkövet jelent az intelligensebb energiahálózat üzemeltetésében.
A német vállalat Spectrum Power ADMS hálózatirányítási szoftvere több területen segíti majd a DEO munkáját: a felügyeleti szabályozástól kezdve a kieséskezelésen, az átviteli és elosztó hálózati alkalmazásokon át egészen a rövid- és középtávú terhelés-előrejelzésig. A szoftver segítségével a DEO az elosztóhálózat minden feszültségszintjét monitorozhatja és felügyelheti, valamint a PSS SINCAL megoldással megbízható szimulációs eszközt is kap a jobb tervezéshez.
A modern hálózatirányítási rendszer megrendelése az intelligens mérőórákról érkező adatokat kezelő EnergyIP szoftver közelmúltbeli sikeres bevezetését követi, amely átláthatóságot biztosít az áramfogyasztók számára. A két szoftvercsomag tervezett integrálásának köszönhetően a kisfeszültségű hálózatból származó adatok segítségével tovább lehet majd optimalizálni a hálózat üzemeltetését.
Kapcsolódó cikkek
- A Dell Technologies új szintre emeli a hibrid munkavégzést
- 3D nyomtatással készülnek a személyre szabott szemüvegkeretek
- Az első hidrogénüzemű vonat Bajorország számára
- Nemcsak világít, autót is tölt a lámpaoszlop
- Régen várt újítást vezet be az építőipari digitalizáció sikercége
- A Siemens digitális ikrekkel nyúl a hidrogénhajtású repülők szárnya alá
- Zöldségtermesztés bárhol, bármikor
- Mesterséges intelligencia csiszolja tökéletesre a szoftvereket
- Innovatív szimulációs szoftverrel tökéletesíti a Daimler a jövő kamionjait
- Vállalati használatra készült az LG és a Userful közös megoldása
Szoftver ROVAT TOVÁBBI HÍREI
AI fotogrammetriával bővült az Artec Studio 19
A professzionális 3D szkenner megoldásokat gyártó Artec 3D bemutatta az Artec Studio, átfogó 3D szkennelő, adatfeldolgozó, reverse engineering és minőségellenőrzési célszoftver legújabb verzióját. Az AS19-et többek között széleskörű szkenner-integrációval, nagyobb teljesítménnyel és mesterséges intelligencia alapú fotogrammetriával fejlesztették, hogy még jobban megfeleljen a különböző iparágakból érkező szakemberek igényeinek. A szoftver egyik legizgalmasabb újítása, hogy már nemcsak 3D szkenek, de fényképek és videófelvételek alapján is képes 3D modellek létrehozására.